a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
Strona głównaDla mieszkańcaAktualnościDożynki Parafialne w Woli Kamieńskiej 2017

Dożynki Parafialne w Woli Kamieńskiej 2017

Dożynki Parafialne w Woli Kamieńskiej 2017

Mimo zmiennej pogody frekwencja podczas obchodzonych minionej niedzieli Dożynek Parafialnych w Woli Kamieńskiej dopisała. Wśród uczestników uroczystości nie zabrakło: wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, zastępcy wójta Bogusława Wylota,  starosty powiatu Iławskiego Marka Polańskiego oraz  radnych i sołtysów z gminy Iława. Nie zawiedli również mieszkańcy sołectwa Wola Kamieńska oraz licznie przybyli goście.

Dożynki rozpoczęły się mszą świętą polową, następnie licznie przybyłych gości powitał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie w Woli Kamieńskiej zaprezentował się zespół „Grasz-Band”, który jak zwykle dał niezapomniany koncert. Następnie wystąpił zespół Disco-Polo „Densi” z Suwałk.

Organizatorzy zadbali również o strawę dla ciała. Była przygotowana pyszna grochówka, pajdy chleba ze smalcem wraz z nieodłącznym ogórkiem kiszonym oraz pieczony na rożnie prosiak. Z całą pewnością nikt z Woli Kamieńskiej tego dnia nie wrócił do domu głodny.

Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach Dożynek. Największym powodzenie cieszył się zamek dmuchany, były również przejażdżki na kucykach i gry, zabawy oraz animacje przygotowane przez instruktorów z Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie.

Organizatorami Dożynek Parafialnych w Woli Kamieńskiej byli: Sołtys Sołectwa WolaKamieńska Beata Grzechnik wraz z Radą Sołecką, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa, Wola Kamieńska,  Parafia św. Andrzeja Boboli w Iławie, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Patronat nad Dożynkami objął Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Udostępnij:
Tagi
Brak komentarzy

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.