a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .

Gmina Iława wyróżniona

Gmina Iława wyróżniona

          9 grudnia 2017 r. w Auli „Collegium Novum” Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się uroczysta Gala Finałowa VII edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. Podczas Gali Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński odebrał po raz kolejny Certyfikat Samorządowy Lider Edukacji 2017.

Certyfikat przyznano na podstawie oceny Komisji Ekspertów reprezentujących środowisko naukowe, którą powołała Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencja PRC. Przyznany certyfikat potwierdza, że uhonorowana nim jednostka samorządu terytorialnego podejmuje efektywne, innowacyjne, nowatorskie oraz znaczące społecznie działania w dziedzinie lokalnej polityki edukacyjnej i zarządzania oświatą.
Ponadto Gmina Iława otrzymała Certyfikat Srebrny, który otrzymują te samorządy, które uzyskują wyróżnienie „Samorządowy Lider Edukacji” po raz czwarty, co potwierdza, że realizowana przez nie nowoczesna i innowacyjna polityka oświatowa ma charakter trwały i długookresowy.
Dodatkowo wójt Harmaciński odebrał Wyróżnienie Nadzwyczajne „Lider Jakości Kształcenia”. Wyróżnienie otrzymują te samorządy, które w sposób szczególny troszczą się o podnoszenie jakości nauczania w szkołach i placówkach, dla których są organami prowadzącymi oraz mogą być pod tym względem wzorem do naśladowania dla innych JST.

Udostępnij:
Brak komentarzy

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.