a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
Strona głównaDla mieszkańcaAktualnościGminny Ośrodek Kultury w Lasecznie ma już 40 lat!!!

Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie ma już 40 lat!!!

Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie ma już 40 lat!!!

W ubiegły piątek,  24 listopada Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie obchodził jubileusz 40-lecia istnienia. Instytucja powstała w 1977 roku. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, radna sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Bernadetta Hordejuk, starosta iławski Marek Polański, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta Bogusław Wylot, skarbnik gminy Iława Anna Styczyńska, przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, radni i sołtysi gminy Iława, pracownicy Urzędu Gminy Iława, prezesi OSP z terenu gminy Iława, dyrektorzy szkół, przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji, księża, osoby i instytucje współpracujące z GOK-iem oraz mieszkańcy gminy Iława.

Dyrektor GOK Grażyna Piękos, po uroczystym powitaniu zebranych przedstawiła prezentację multimedialną, ilustrującą 40-letni dorobek Ośrodka. Wspomniała też, że najistotniejszą rolę w kulturze odgrywają ludzie, którzy tworzyli i tworzą tę instytucję. W dalszych słowach podziękowała pracownikom, sponsorom, zespołom i wszystkim podmiotom współpracującym z GOK.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który pogratulował Dyrektor GOK Grażynie Piękos wspaniałego jubileuszu i wręczył jej kosz kwiatów, bon upominkowy oraz okolicznościową statuetkę w kształcie klucza wiolinowego.

Były życzenia, wspomnienia, kwiaty i prezenty od gości z terenu gminy Iława, jak i z powiatu iławskiego oraz nowomiejskiego. W części artystycznej imprezy wystąpiły zespoły działające przy GOK: „Dzieci Ziemi Iławskiej”, „Gosposie” i „Grasz Band”, a po nich gwiazda imprezy- warszawski zespół „Singin’ Birds”. Ukoronowaniem koncertu był tort i toast, po których goście zostali zaproszenia na poczęstunek, o który zadbały panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Udostępnij:
Tagi
Brak komentarzy

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.