Strona głównaDla mieszkańcaAktualnościKolejne środki unijne powędrują do Gminy Iława

Kolejne środki unijne powędrują do Gminy Iława

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz z Marszałkiem województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem podpisał umowę na dofinansowanie projektu pn. „Budowa Centrum Kulturalno -Rekreacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Stradomnie”. Na jego realizację gmina otrzyma prawie pół miliona zł.

Wsparcie takie otrzymały projekty z województwa warmińsko-mazurskiego ujęte w działaniu „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. W ramach projektu powstanie budynek świetlicy o powierzchni 346 mkw. wraz z instalacjami wodnymi, kanalizacyjnymi oraz elektrycznymi. Zbudowany zostanie również zjazd drogowy z drogi powiatowej oraz parking przed świetlicą na 12 miejsc plus jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych oraz chodnik. Zostaną również nasadzone krzewy i zbudowane zostanie ogrodzenie.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na 31 sierpnia 2019 r.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.