Strona głównaDla mieszkańcaAktualnościUroczyste otwarcie drogi gminnej Gulb – Skarszewo

Uroczyste otwarcie drogi gminnej Gulb – Skarszewo

W poniedziałek, 30 października 2017 r. odbyło się uroczyście otwarto drogę gminną Gulb – Skarszewo. Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński przywitał przybyłych gości oraz mieszkańców, który w swoim krótkim wystąpieniu podziękował wszystkim, którzy byli zaangażowani w przebudowę drogi i wręczył okolicznościowe statuetki i podziękowania. Po wystąpieniu wójta głos zabrali zaproszeni goście.

Udział w uroczystości wzięli: Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, Starosta Powiatu Iławskiego Marek Polański, Wicestarosta Powiatu Iławskiego Stanisław Kastrau, radni i sołtysi Gminy Iława, kierownik budowy Andrzej Burczyński, inspektor nadzoru Tomasz Hrynkiewicz oraz mieszkańcy Gulbia i Skarszewa. Ks. Jarosław Grudziąż dokonał poświęcenia nowej drogi.

7 marca br. Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński podpisał umowę z Prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. ze Świecia Ryszardem Molusem dotyczącą przebudowy drogi gminnej Gulb-Skarszewo.

Inwestycja objęła drogę o długości 4622 m. W ramach przebudowy wykonano: nakładkę istniejącej jezdni, zjazdy asfaltowe, zjazdy z kostki brukowej, zatoki autobusowe, chodniki, nowe nasadzenia drzew oraz 41 lamp oświetlenia drogowego. Zadanie zostało dofinansowane z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wyniosło ono 50% wartości inwestycji.

Wartość całej inwestycji to ponad 3,3 mln zł. Warto podkreślić, że zadanie zostało dofinansowane z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Dotacja z budżetu Państwa wyniosła  1 654 385  zł, wkład własny: 1 654 985 zł,  z czego na podstawie porozumienia ze Starostwem Powiatowym w Iławie otrzymano dotację celową w wysokości  844 042 zł. Wkład własny Gminy Iława wyniósł zatem 810 942 zł.

Na tę inwestycję czekali mieszkańcy Gulbia i Skarszewa. Nowa droga poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy i stanie się istotnym czynnikiem rozwoju tej części Gminy Iława.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.