a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
Strona głównaDla mieszkańcaAktualnościV Gminna Olimpiada Sportowa dla klas I-III już za nami

V Gminna Olimpiada Sportowa dla klas I-III już za nami

V Gminna Olimpiada Sportowa dla klas I-III już za nami

Dnia 9 XI 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wikielcu odbyła się V Gminna Olimpiada Sportowa dla klas I-III. Olimpiadę otworzył wójt gminy Iława pan Krzysztof Harmaciński symbolicznym zapaleniem znicza olimpijskiego. W uroczystym zapaleniu zanicza  brali udział również Kierownik Referatu Edukacji Gminy Iława pan Henryk Szabelski, Przewodniczący Samorządu Szkolnego Maciej Jackowski, Ks Kanonik Mirosław Pyzio  oraz pani dyrektor Bożena Lewandowska. W olimpijskich zmaganiach wzięli udział uczniowie klas I-III z 7 szkół podstawowych Gminy Iława oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa we Frednowych.

Celem organizowanej już po raz piąty Olimpiady było propagowanie wśród uczniów idei sportu, aktywnego spędzania wolnego czasu oraz umiejętność czerpania radości w dążeniu do celu poprzez zespołową współpracę. Przygotowane konkurencje były dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci. Była to wielka frajda dla uczestników oraz ich opiekunów.

W rozegranych konkurencjach najwięcej punktów zdobyli zawodnicy SP Laseczno zajmując I miejsce. Gratulujemy. W imieniu wójta Gminy Iława nagrody i puchary wręczył drużynom pan Henryk Szabelski oraz Ks. Kanonik Mirosław Pyzio. Trzy pierwsze drużyny otrzymały medale, które wręczyła pani dyrektor Bożena Lewandowska.

Klasyfikacja medalowa:

1 SP Laseczno – złoty medal

2 SP Wikielec – srebrny medal

3 SP Rudzienice – brązowy medal

Wyróżnienia za udział w Olimpiadzie otrzymały następujące szkoły:

SP Gałdowo
SP Gromoty
SP Franciszkowo
SP Ząbrowo

SP Frednowy

Całość zawodów przygotowali i prowadzili nauczyciele z SP Wikielec – pan Kacperek Piotr i pani Małgorzata Pawłowska pod kierunkiem pani dyrektor Bożeny Lewandowskiej. Wszyscy nauczyciele włączyli się w organizację zawodów przy wielkiej pomocy rodziców. Dyrektor ZSP w Wikielcu pani Bożena Lewandowska dziękuje nauczycielom i rodzicom organizacji zawodów. Organizatorom dzielnie pomagali uczniowie, którym również serdecznie dziękujemy.

Tekst i zdjęcia – ZSP w Wikielcu

Udostępnij:
Tagi
Brak komentarzy

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.