a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
Strona głównaDla mieszkańcaAktualnościXII Festiwal „Nad Jeziorakiem” w Siemianach już za nami

XII Festiwal „Nad Jeziorakiem” w Siemianach już za nami

XII Festiwal „Nad Jeziorakiem” w Siemianach już za nami

Już po raz dwunasty Siemiany były gospodarzem Festiwalu „Nad Jeziorakiem”. Tegoroczny program artystyczny przyciągnął do amfiteatru w Siemianach tłumy widzów.

Licznie przybyłych w piątkowy wieczór gości powitał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, wśród których znaleźli się m.in. wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk, główny sponsor wydarzenia Jan Szynaka, przedstawiciele lokalnych samorządów oraz mieszkańcy gminy Iława i turyści. Wójt podkreślił, że jest to historyczna edycja festiwalu, który odbywa się po raz ostatni w starym amfiteatrze. Przyszłoroczny festiwal odbędzie się już w nowym amfiteatrze, który zostanie wybudowany w ramach dużej inwestycji, na którą gmina Iława uzyskała dofinansowanie z RPO WiM na lata 2014-2020.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się działający przy GOK Laseczno zespół „Grasz Band”. Następnie swój występ miał Jerzy Kryszak, który był również prowadzącym piątkową część festiwalu. Artysta nawiązał wspaniały kontakt z publicznością i jego występ rozbawił zgromadzoną publiczność do łez. Następnie odbył się koncert związanego z festiwalem od samego początku olsztyńskiego zespołu „Czerwony Tulipan”. Największy entuzjazm wzbudziło pojawienie się na scenie kabaretu „Paranienormalni”. Artyści zaprezentowali swój najnowszy program kabaretowy i oczywiście skecz z kultową Mariolką.

Drugi dzień imprezy rozpoczął się tradycyjnym konkursem młodych talentów. Grand Prix konkursu i nagrodę pieniężną zdobył Michał Wróblewski, pierwsze miejsce przyznano Weronice Dunst, a wyróżnienia Milenie Kossak Karulewskiej, Monice Chybowskiej i Darii Dąbkowskiej.

Później publiczność bawiła się podczas koncertów Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, Grzegorza Turnaua z zespołem, Marka Dyjaka z zespołem. Później wystąpił kabaret Rewers. Imprezę zakończył pokaz fajerwerków.

Udostępnij:
Tagi
Brak komentarzy

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.