a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
Strona głównaDla mieszkańcaAktualnościZąbrowo laureatem XXII edycji konkursu „Czysta i Piękna Zagroda – Estetyczna Wieś 2017”

Ząbrowo laureatem XXII edycji konkursu „Czysta i Piękna Zagroda – Estetyczna Wieś 2017”

Ząbrowo laureatem XXII edycji konkursu „Czysta i Piękna Zagroda – Estetyczna Wieś 2017”

Wczoraj, 4 października sołtys sołectwa Ząbrowo Roman Piękos wraz z delegacją odebrał nagrodę za zajęcie 8 miejsca w konkursie „Czysta i Piękna Zagroda – Estetyczna Wieś 2017”. Była to już XXII edycja konkursu, którego celem jest poprawa stanu ekologicznego i estetycznego wsi z terenu gmin należących do Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 18 gmin. Każda gmina mogła zgłosić do konkursu jedną wieś. W jego ramach, w Ząbrowie powstał nowy parking, tablica informacyjna z planem miejscowości oraz zostały zasadzone nowe krzewy i rośliny. Udział w tego typu konkursach jest bardzo ważny. Pokazuje, że dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu mieszkańców można upiększyć swoją miejscowość i kreować lepszy wizerunek wsi. Jest to również doskonała okazja do integracji i aktywizacji jej mieszkańców.

Organizatorami konkursu byli: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Agencja Nieruchomości Rolnych – oddział terenowy w Olsztynie,  Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza.

 

Udostępnij:
Tagi
Brak komentarzy

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.