a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualności15. EDYCJA FESTIWALU „NAD JEZIORAKIEM” JUŻ ZA NAMI

15. EDYCJA FESTIWALU „NAD JEZIORAKIEM” JUŻ ZA NAMI

15. EDYCJA FESTIWALU „NAD JEZIORAKIEM” JUŻ ZA NAMI

Po rocznej przerwie fani dobrej muzyki i kabaretu znów zawitali do gościnnych Siemian, aby wziąć udział w Jubileuszowej, 15. Edycji Festiwalu „Nad Jeziorakiem”. Program tegorocznego Festiwalu był wyjątkowo bogaty. Nie zabrakło także specjalnie przygotowanych z okazji jubileuszu niespodzianek.

Wydarzenie otworzył w piątek, 23 lipca włodarz gminy Iława Krzysztof Harmaciński. W roli prowadzącej wystąpiła jedna z wokalistek „Czerwonego Tulipana” Ewa Cichocka. Podczas otwarcia festiwalu na scenie pojawił się Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, który odznaczył Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Grażynę Piękos Medalem Złotym za Długoletnią Służbę Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Obecny był także Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, który pogratulował wójtowi wspaniałego festiwalu i przekazał mu pamiątkową wygrawerowaną tabliczkę. Wśród licznie przybyłych gości pojawili się również Przewodnicząca Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, przedstawiciele lokalnych samorządów oraz radni i sołtysi gminy Iława. Na widowni obecne były delegacje z gmin partnerskich gminy Iława z Istebnej i Mysłakowic.

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się, związany od początku z siemiańską sceną, zespół „Czerwony Tulipan”. Następnie publiczność mogła podziwiać Annę Marie Jopek, a później zespół „Raz, Dwa, Trzy” i tutaj widzów spotkała miła niespodzianka. Podczas wykonywania utworu „Trudno nie wierzyć w nic” do zespołu dołączył pianista Leszek Możdżer, którego można było wcześniej zobaczyć na widowni. Na zakończenie piątkowego wieczoru o dobry humor zadbali artyści z kabaretu „Jurki”.

W sobotę odbył się tradycyjny konkurs muzycznych talentów zakończony występem laureatki I nagrody Julii Opalskiej. Gospodarzem sobotniego koncertu był lider zespołu „Leszcze” Maciej Miecznikowski. Następnie odbył się koncert zespołu „Grasz Band”. Kolejnym wykonawcą, który zaprezentował się na deskach siemiańskiego amfiteatru był Maciej Maleńczuk. Artysta od samego początku nawiązał bardzo dobry kontakt z publicznością i dał znakomity koncert, który przeplatał licznymi anegdotami. Udanego występu pogratulowała artyście obecna na widowni Bogusława Orzechowska, Senator RP. Po koncercie Maleńczuka widzowie zostali mile zaskoczeni niespodzianką w postaci wystrzelonego confetti z okazji jubileuszu. Sobotni wieczór zakończył występ kabaretu „Hrabi” z niepowtarzalną Joanną Kołaczkowską na czele.

Wszyscy artyści zostali uhonorowani rzeźbą przedstawiającą „Białego Chłopa” – symbol Festiwalu „Nad Jeziorakiem” oraz otrzymali drobne upominki. Festiwal był objęty Honorowymi Patronatami Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Patronat medialny nad festiwalem objęli: Infoilawa.pl, Kurier Iławski, Gazeta Iławska, Radio Eska oraz Meloradio. Sponsorem strategicznym była firma Szynakameble.

Opracował: Robert Jankowski, UG Iława

 

Opracował: Robert Jankowski, UG Iława

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.