a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .

Ząbrowiada 2019

Ząbrowiada 2019

W sobotę 6 lipca br. odbyła się „Ząbrowiada”, zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Ząbrowo, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Radę Sołecką Ząbrowa, OSP w Ząbrowie, Klub OSA Ząbrowo i KGW Ząbrowo. Nad imprezą patronat sprawował Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.
Licznie przybyłych mieszkańców gminy powitali oficjalni goście i organizatorzy wydarzenia– Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski, Sekretarz Urzędu Gminy Iława Bogusław Wylot, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa Danuta Śliżewska i Sołtys Ząbrowa Beata Nowakowska.
Program artystyczny rozpoczął autorski występ wokalno-taneczny Helenki Zawadzkiej i Oli Zimnej, uczennic szkoły tańca i akrobatyki w Iławie. Następnie wystąpiła wokalistka Daria Dąbkowska, uczestniczka programu The Voice Kids, która wykonała znane utwory polskie i zagraniczne. Kolejnym punktem programu był występ iławskiego zespołu instrumentów dętych Panthera Brass Band w materiale coverowym pn. „Dęte Show”.
Na scenie tegorocznej Ząbrowiady wystąpił zespół Blues Station porywający publiczność utworami zespołu „Dżem”. Nie zabrakło również zabawy tanecznej „Pod księżycem” przy akompaniamencie zespołu „Venus Junior”.
Imprezie towarzyszyły gry i zabawy animacyjne przeprowadzone przez instruktorów GOK, a także konkursy z nagrodami. W ramach konkursu odbyła się sztafeta rodzinna, w której udział wzięły przesympatyczne i chętne do wspólnej zabawy rodziny Stryjakowskich i Maciejewskich. Minimalną różnicą punktów pierwsze miejsce zajęła rodzina Maciejewskich. Podczas imprezy odbył się także konkurs strażacki, w którym I miejsce zdobyli Piotr Czarnowski i Maciej Sikorski, II miejsce – Konrad Bednarski i Cezary Magalski, a III miejsce Sebastian i Karol Krawcewicz. Przeprowadzono także konkurs strzelecki w kategorii męskiej i żeńskiej. I miejsce wśród mężczyzn zajął Janusz Habandt, II miejsce – Piotr Zawadzki, III miejsce Maciej Sikorski. W kategorii żeńskiej I miejsce zajęła Karolina Maciejewska a II miejsce Danuta Śliżewska. Podczas imprezy wręczono również nagrodę czytelnika roku 2018 GBP w Ząbrowie, którą otrzymały Wiktoria Meller (w kategorii dziecięcej) i Ewa Danczyszyn (w kategorii dorosłych).
Uczestnicy imprezy mogli skorzystać z licznych atrakcji: zjeżdżalni dla dzieci, trampolin, przejażdżki kucykiem, kramów wystawienniczych, ogródka gastronomicznego i innych.
Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w tegoroczną „Ząbrowiadę”, a także sponsorom: Hurtowni “Jackpol” (Milena i Jacek Wasińscy), Gospodarstwu Specjalistycznemu (Mirosław Kaślewicz), Przemysławi Kaślewiczowi, Wojciechowi Myślińskiemu, Mirosławowi Kowalskiemu, “Masarni Konecki”(Mariusz i Małgorzata Koneccy), Firmie “Monter” (Andrzej Galik), Wiesławowi Musiałowi, Andrzejowi Brudnickiemu, Kamilowi Brudnickiemu, Wiesławowi Karbowskiemu oraz Edwardowi Jasikowi za udostępnienie zjeżdżalni.
Biorąc pod uwagę frekwencję i czynny udział w konkursach skierowanych do dzieci i dorosłych imprezę uznać można za udaną.

Tekst i zdjęcia: GOK Laseczno

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.