HomeDla mieszkańcaAktualności70-lecie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Rudzienicach

70-lecie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Rudzienicach

W piątek, 30 września w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Michała Lengowskiego odbył się jubileusz 70-lecia powstania szkoły. Wśród licznie przybyłych goście znaleźli się m.in.: Małgorzata Adamowicz – Dyrektor Delegatury Kuratorium w Elblągu, Krzysztof Harmaciński – Wójt Gminy Iława, Bogusław Wylot – Zastępca Wójta  Gminy Iława, Anna Styczyńska – Skarbnik Gminy Iława, Henryk Szabelski – Dyrektor ZOSS, Roman Piotrkowski – Przewodniczący Rady Gminy Iława, Ks. Kanonik Adam Olszewski.  Na uroczystości nie zabrakło również dyrektorów szkół, nauczycieli, radnych i sołtysów z gminy Iława, lokalnych działaczy, uczniów, rodziców oraz absolwentów Samorządowej Szkoły Podstawowej w Rudzienicach.

Uroczystość rozpoczęła się w Kościele parafialnym w Rudzienicach, gdzie ks. Kanonik Adam Olszewski sprawował mszę św. o pomyślność dla wszystkich pracowników, uczniów i absolwentów szkoły. Następnie w szkole odbył się  uroczysty apel, podczas którego na ręce dyrektor szkoły władze samorządowe , oświatowe, zaproszeni goście i przyjaciele  szkoły składali gratulacje z okazji jubileuszu. Dyrektor szkoły podziękowała również za wsparcie i pomoc w realizacji zadań oświatowych organom prowadzącym i nadzorującym szkołę. Z rąk dyrektor szkoły podziękowania, listy gratulacyjne i kwiaty otrzymali również wszyscy nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły.  Nie zapomniano także  o emerytowanych pracownikach szkoły.

DSC_1112 DSC_1146 DSC_1133 DSC_1104 DSC_1109