a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościDelegacja z Niemiec odwiedziła Ławice

Delegacja z Niemiec odwiedziła Ławice

Delegacja z Niemiec odwiedziła Ławice

23 września gmina Iława gościła delegację z gminy Olsztynek oraz z zaprzyjaźnionej z nią gminy Ostercappeln z Niemiec. Gminę Olsztynek reprezentował Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Wojda, a gminę Ostercappeln Burmistrz Reiner Ellermann.

Spotkanie odbyło się w Ławicach przy aktywnym udziale Fundacji im. Emila von Behringa oraz Klubu Integracji Społecznej w Ławicach reprezentowanego przez Kierownik Beatę Chmarzyńską i Agnieszkę Magierek. Gminę Iława reprezentował Zastępca Wójta Andrzej Brach i Inspektor ds. Rozwoju Lokalnego i Promocji Robert Jankowski. W spotkaniu uczestniczyli również sołtys sołectwa Ławice Jerzy Olek wraz z radą sołecką i mieszkańcami oraz prezes Stowarzyszenia Pielęgnacji Dóbr Kultury Niemieckiej im. Emila von Behringa Ryszard Eberhardt.

Celem wizyty było zwiedzenie historycznych miejsc związanych z postacią Prof. Emila von Behringa. Zastępca wójta Andrzej Brach przedstawił prezentację dorobku i osiągnięć wielkiego noblisty. Podczas spotkania przybliżona została również sylwetka Christiana Behringa – Przyjaciela Ławic, który odwiedzał tą miejscowość w latach 2005-2015 i zgodnie z jego ostatnią wolą został pochowany na cmentarzu w Ławicach.

Przybyli goście byli wzruszeni faktem, że pamięć o prof. E. von Behringu i jego rodzinie jest wciąż żywa w Ławicach i podkreślili jednocześnie, że jest to dowód na rzeczywiste pojednanie naszych narodów.

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.