a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualności„Dni Rodziny” w Gałdowie – fotorelacja

„Dni Rodziny” w Gałdowie – fotorelacja

„Dni Rodziny” w Gałdowie – fotorelacja

„Rodzina, Dom, Ojczyzna” – pod tym hasłem odbyły się tegoroczne obchody „Dni Rodziny” w Gałdowie. Na terenie boiska szkolnego licznie pojawili się mieszkańcy Gałdowa oraz przybyli goście.

Obchody tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą. Później uroczystość była kontynuowana na scenie na boisku szkolnym, gdzie głos zabrał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który przywitał mieszkańców Gałdowa oraz licznie przybyłych gości. W swoim krótkim przemówieniu gospodarz gminy podkreślił, że Dni Rodziny są ważną imprezą plenerową gminy Iława i jest ona na stałe wpisana do kalendarza imprez promocyjnych gminy Iława. Później głos zabrali również współorganizatorzy wydarzenia dyrektor SSP w Gałdowie Anna Lewandowska oraz przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski.

Po części oficjalnej na scenie zagościli artyści. Na początku publiczności zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gałdowie, którzy przedstawili bardzo atrakcyjny program muzyczno-taneczny. Rozstrzygnięto również konkursy plastyczny i poetycki. Atrakcję tegorocznych obchodów był występ Karola Drzewoszewskiego i zespołu seniorów z gminy Iława „Pełni Werwy”. Wśród występujących artystów nie zabrakło również zespołu z Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie „Dzieci Ziemi Iławskiej”, a gwiazdą wieczoru był zespół „Banau” z Bydgoszczy.

Z dużym zainteresowaniem spotkała się prelekcja socjoterapeuty Jakub Chejny na temat „Dobre relacje z dzieckiem skuteczną profilaktyką”. W czasie trwania imprezy czynny był również punkt doradztwa w zakresie zdrowego żywienia, gdzie właścicielka Gabinetu MigDiet pani Justyna Dobrzańska-Migdał udzielała bezpłatnych porad.

Podczas obchodów odbyła się również impreza towarzysząca czyli tradycyjny Turniej Sportowy Sołectw. Do turnieju zgłosiły się 4 sołectwa – Gałdowo, Ząbrowo, Laseczno oraz Rudzienice. Wśród licznych konkurencji nie zabrakło rzutu podkową, biegu w nartach, rzutu lotką, zbijania jajka batem oraz konkurencji, która wzbudziła największe emocje czyli przeciąganie liny.

Bezkonkurencyjni okazali się gospodarze uroczystości, którzy zajęli I miejsce, II miejsce zajęło sołectwo Laseczno, a trzecie miejsce przypadło w udziale sołectwu Rudzienice. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji. Dużą popularnością cieszył się park zabaw dla dzieci, kiermasz książki, malowanie twarzy. Była również pyszna grochówka i wspaniałe ciasta przygotowane przez panie ze Szkoły Podstawowej  z Gałdowa.

Organizatorami niedzielnej uroczystości byli: wójt gminy Iława, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, sołtys wraz z radą sołecką Gałdowa, Szkoła Podstawowa w Gałdowie, OSP Gałdowo oraz KGW Gałdowo.

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.