a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościDzieci świętowały w Wikielcu (AKTUALIZACJA – FILM)

Dzieci świętowały w Wikielcu (AKTUALIZACJA – FILM)

Dzieci świętowały w Wikielcu (AKTUALIZACJA – FILM)

W upalne, piątkowe przedpołudnie dzieci wraz z nauczycielami bawili się na Gminnych Obchodach Dnia Dziecka. Impreza odbyła się na stadionie GKS-u w Wikielcu. Uczestniczyli w niej przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-3 ze szkół z terenu Gminy Iława, którzy przybyli do Wikielca wraz z opiekunami.

Organizatorami obchodów była Gmina Iława, GOK Laseczno, OSP Wikielec. Sponsorami wydarzenia byli: DLF Seed&Science, który zapewnił dzieciom słodkie niespodzianki, firma Usługi Budowlane Mariusz Jajkowski, Auto Serwis Sadek, sołtys Wikielca Ewa Bielicka którzy zakupili dla dzieci lody. Ogromnym powodzeniem cieszyło się również stoisko z hot-dogami, ufundowanymi przez firmę Animex Iława.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Były m.in. konkursy sportowe przygotowane przez nauczycieli oraz animatorów Orlika w Wikielcu, miniturniej piłkarski, występy artystyczne przygotowane przez GOK Laseczno. Nowością tegorocznych obchodów były balony napełnione helem, w których dzieci umieściły karteczki z życzeniami. Balony zostały następnie wypuszczone w niebo. Zorganizowanie tej atrakcji było możliwe dzięki firmie Stal-Gaz, która zapewniła hel do napełnienia balonów.

Podczas trwania obchodów został również wykonany za pomocą drona krótki film pamiątkowy, który wkrótce będzie dostępny na naszej stronie. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali wolontariusze z Oddziału Rejonowego PCK z Iławy.

Impreza została zorganizowana przez Gminę Iława z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka już po raz trzeci i weszła na stałe do kalendarza imprez gminnych.

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.