a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościNARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSTWA

NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSTWA

NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSTWA

8 maja obchodziliśmy Narodowy Dzień Zwycięstwa. Ze względu na obowiązujące ograniczenia pandemiczne dzisiejsze obchody, podobnie jak ubiegłoroczne, miały skromniejszy, minimalistyczny charakter.

Pod Grobem Nieznanego Żołnierza na cmentarzu komunalnym przy ul. Wyszyńskiego pojawili się przedstawiciele lokalnych samorządów i środowisk kombatanckich, aby pod pomnikiem złożyć kwiaty i zapalić znicze. Wśród przybyłych samorządowców znaleźli się: Wiceburmistrz Iławy Dorota Kamińska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie Michał, Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, Przewodnicząca Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk. Gminę Iława reprezentował Wójt Krzysztof Harmaciński, Zastępca Wójta Andrzej Brach oraz Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski. Uroczystość prowadził hm. Maciej Marciniak.

Opracował: Robert Jankowski, UG Iława.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.