a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .

Dzień Zwycięstwa

Dzień Zwycięstwa

8 maja, jak co roku miały miejsce uroczyste obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa upamiętniające zakończenie II wojny światowej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą celebrowaną przez ks. kanonika Jerzego Żochowskiego w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Iławie.

Następnie uczestnicy obchodów oraz Poczty Sztandarowe, prowadzeni przez Młodzieżową Orkiestrą Dętą z iławskiej „Budowlanki” przemaszerowali na cmentarz komunalny przy ulicy Wyszyńskiego. Tam przybyłych gości przywitał gospodarz uroczystości wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Po przywitaniu uczestników rys historyczny przedstawił Zdzisław Bakaluk. Kolejnym punktem programu był tradycyjny apel poległych, który poprowadził komendant Hufca ZHP w Iławie Maciej Marciniak. Uczestnicy obchodów złożyli też kwiaty i znicze pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

W obchodach wzięli udział: przedstawiciele lokalnych samorządów, przedstawiciele służb mundurowych i organizacji kombatanckich, dzieci i młodzież ze szkół z terenu miasta i gminy Iława wraz z opiekunami, mieszkańcy miasta i gminy Iława oraz harcerze z Hufca ZHP w Iławie.

Obsługę medyczną zapewnił iławski oddział PCK.

 

Udostępnij:
Brak komentarzy

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.