a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościI edycja biegu „Zasuwaj” już za nami

I edycja biegu „Zasuwaj” już za nami

I edycja biegu „Zasuwaj” już za nami

W minioną niedzielę (17.02) odbyła się I edycja biegu przełajowego „Zasuwaj”. Jego organizatorami były trzy samorządy: gmina Susz, gmina miejska Iława oraz gmina wiejska Iława, przez teren których przebiegała trasa biegu.

Punktualnie o 10.00 na starcie biegu w Suszu pojawił się komplet zawodników. Limit zapisów był ustalony na 120 osób i został on wykorzystany w 100 %. Trasa biegu przebiegała z Susza przez Emilianowo, Czerwoną Wodę, Babięty Wielkie, Ząbrowo, Kamionkę z metą w Iławie przy hali sportowej. Biegaczy do walki gorąco zagrzewali licznie zgromadzeni kibice, którzy byli obecni nie tylko  na starcie i na mecie, ale także na trasie biegu.

Na mecie biegaczom wręczali medale przedstawiciele samorządów: Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski, Z-ca Burmistrza Susza Zdzisław Zdzichowski, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz Z-ca Wójta Gminy Iława Andrzej Brach. Zakończenie Biegu i wręczenie pucharów odbyło się w hali sportowej. Zwycięzcą biegu z czasem 01:34:44  został pochodzący z Iławy Adrian Przybyła, natomiast najszybszym biegaczem z Gminy Iława została Grażyna Bulik z Laseczna. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali medale oraz drobne upominki, a zwycięzcy otrzymali okolicznościowe puchary.

Tak udana impreza nie mogłaby się udać bez zaangażowania ludzi. W organizację biegu poza głównymi organizatorami włączyli się iławscy biegacze z Radosławem Etmańskim na czele, Mariusz Wilk z Zarządu Jezioraka, strażacy ochotnicy z OSP Susz, Iława oraz Ząbrowo. Podziękowania należą się również osobom, które obsługiwały punkty żywieniowe na trasie biegu, w szczególności Pani Dyrektor i pracownikom Szkoły Podstawowej w Ząbrowie, Iławskiej Grupie Ratownictwa, wszystkim służbom i wolontariuszom, którzy pomagali przy zabezpieczeniu trasy.

Entuzjastom biegania mamy również do przekazania dobrą wiadomość. Na spotkaniu podsumowującym bieg włodarze wszystkich trzech samorządów jednogłośnie wyrazili chęć organizacji Biegu „Zasuwaj” w przyszłym roku.

I BIEG SUSZ-IŁAWA “ZASUWAJ” 17.02.2019
Dystans: 27KM

WYNIKI

MĘŻCZYŹNI
1. Adrian Przybyła (01:34:44)
2. Karol Kowalski (01:37:51)
3. Marcin Góralski (01:38:50)

KOBIETY
1. Małgorzata Tuwalska (01:54:11)
2. Grażyna Bulik (02:05:01)
3. Beata Sierdzińska (02:08:33)

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.