a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla turystyEkologiczna mini przystań dla żeglarzy w Siemianach

Ekologiczna mini przystań dla żeglarzy w Siemianach

Ekologiczna mini przystań dla żeglarzy w Siemianach

Cenną informacją dla turystów jest fakt, że w sercu Siemian (miejscowość turystyczna gminy) nad Jeziorakiem powstała ekomarina. Ta nowoczesna i ekologiczna mini przystań dla żeglarzy z platformą obserwacyjną, altaną oraz pomostem pływającym zdobyła II miejsca w ogólnopolskim konkursie „Przyjazna Wieś” na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury zrealizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych. W budynku mini przystani usytułowane są umywalnie z natryskami, toalety oraz zewnętrzny punkt mycia naczyń. Znajduje się tutaj również punkt pierwszej pomocy medycznej, podnośnik i punkt naprawy jachtów. Górna kondygnacja to pomieszczenia administracyjne (bosmanat i sala wykładowa) oraz pralnia. Wzdłuż elewacji od strony jeziora wybudowano taras, który łączy się z przewieszonym nad ciągiem pieszym pomostem. Wybudowano także pomost pływający dla 30 jachtów oraz altanę, która służy do prowadzenia zajęć edukacyjnych na wolnym powietrzu.

jachty w Siemianach

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.