a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościI Fiesta Balonowa już za nami

I Fiesta Balonowa już za nami

I Fiesta Balonowa już za nami

W miniony weekend w gminie Iława odbyła się I Fiesta Balonowa o Puchar Wójta Gminy Iława. Organizatorami wydarzenia byli Urząd Gminy w Iławie oraz Aeroklub Warszawski. Imprezę wsparli również Urząd Miasta Iława, Dragongaz oraz firma Mistra.

Fiesta rozpoczęła się w piątek, gdzie balony można było podziwiać m.in. w Wikielcu, w Woli Kamieńskiej oraz nad Iławą. W kolejnych dniach loty odbywały się w Dziarnach, Rudzienicach oraz we Franciszkowie. Dużym zainteresowaniem cieszył się również sobotni piknik balonowy w Nowej Wsi. Na boisko sołeckie przybyły tłumy mieszkańców Iławy i okolic. Podczas pikniku przygotowano wiele atrakcji. Odbył się koncert działającego przy GOK zespołu Graszband, turniej dla dzieci i młodzieży. Finałem pikniku był wieczorny pokaz ognia z palników balonów połączony z muzyką.

Finałem Fiesty był przylot balonów do Dziarn, gdzie odbywały się Gminne Dożynki. Tam również nastąpiło uroczyste zakończenie imprezy. Okolicznościowe puchary oraz nagrody dla zwycięzców wręczali wójt Harmaciński oraz sponsor strategiczny Stanisław Michalewski, właściciel firmy Mistra.

Wyniki I fiesty balonowej o puchar Wójta Iława 2018

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.