a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościGALERIA SZTUKI LUDOWEJ IM. JÓZEFA KULESZY W NOWEJ WSI GOTOWA

GALERIA SZTUKI LUDOWEJ IM. JÓZEFA KULESZY W NOWEJ WSI GOTOWA

GALERIA SZTUKI LUDOWEJ IM. JÓZEFA KULESZY W NOWEJ WSI GOTOWA

W ramach konkursu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” w Nowej Wsi, przy stawie powstała Galeria Sztuki Ludowej im. Józefa Kuleszy.

Projekt zakładał budowę stylowego, drewnianego płotu w stylu rustykalnym oddzielającego teren od ruchliwej „szesnastki”, została zbudowana palisada wokół stawu, powstała również stylowa studnia, stojak rowerowy, domek dla owadów oraz została przeniesiona wiata, pod którą stoi drewniany ławostół.  Posadzono krzewy oraz rośliny, ze szczególnym uwzględnieniem roślin miododajnych i charakterystycznych dla terenów wiejskich. Inwestycja jest I etapem powstającej Plenerowej Galerii Sztuki Ludowej. W późniejszym czasie zostaną tam również zamontowane rzeźby oraz będą przeprowadzane dalsze nasadzenia roślin.

Chcielibyśmy, aby to miejsce było ogrodem sztuki ludowej, ze stawem (tzw. Art  Garden), gdzie odbywałyby się plenery rzeźbiarskie, malarskie przy współpracy lokalnych artystów, pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Nowej Wsi, Klubu Seniora. Ideą projektu jest zagospodarowanie terenu przy zachowaniu charakteru i klimatu wsi.

Wartość tego zadania wyniosła prawie  28 tysięcy złotych, z czego 20 tysięcy pochodziło z dotacji.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.