a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościGmina ma dwóch nowych Zasłużonych dla Gminy Iława

Gmina ma dwóch nowych Zasłużonych dla Gminy Iława

Gmina ma dwóch nowych Zasłużonych dla Gminy Iława

                28 września w Szkole Podstawowej w Gałdowie odbyła się sesja Rady Gminy Iława. Podczas której miała miejsce uroczystość nadania tytułu „Zasłużony dla Gminy Iława”.

Na wniosek mieszkańców Gałdowa pośmiertnie uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Gminy Iława” został Czesław Lendzionowski. Czesław Lendzionowski był wieloletnim kierownikiem szkoły w Gałdowie. Stanowisko objął  w 1949 roku i wraz z mieszkańcami rozpoczął odbudowę spalonej szkoły. Dzięki jego staraniom powstał również pierwsza w gminie Iława sala gimnastyczna. Z Gałdowem był związany przez 25 lat i w tym czasie położył ogromne zasługi dla społeczeństwa wsi Gałdowo.

Okolicznościowy medal odebrały w jego imieniu, specjalnie przybyłe na uroczystość córki Pana Lendzionowskiego.

Na wniosek Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego tytuł  „Zasłużony dla Gminy Iława” otrzymał również Henryk Plis. Jest on znanym działaczem społecznym i kulturalnym. Związany z naszą gminą od 1973 roku. Henryk Plis jest m.in. współzałożycielem i prezesem Towarzystwa Ziemi Rudzienickiej, twórcą i organizatorem Jarmarków Ludowych w Rudzienicach, twórcą i założycielem Izby Pruskiej w Rudzienicach i wielu innych inicjatyw i działań społecznych.

Przytoczone działania Pana Henryka Plisa i jego zaangażowanie w pełni zasługują na nadanie mu tytułu „Zasłużony dla Gminy Iława”- dodaje wójt Harmaciński.

Serdecznie gratulujemy!

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.