HomeDla mieszkańcaAktualnościGmina Iława Liderem Gospodarki Regionalnej

Gmina Iława Liderem Gospodarki Regionalnej

7 marca Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz z Zastępcą Wójta Andrzejem Brachem uczestniczyli w Forum Rozwoju Biznesu, które odbyło się w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na forum byli obecni samorządowcy, prezesi oraz dyrektorzy największych firm zarówno prywatnych jak i państwowych ze wszystkich sektorów gospodarki. Organizatorem forum była Polska Agencja Rozwoju Biznesu.

Podczas forum, na uroczystej gali, która miała miejsce w Filharmonii Śląskiej, Gmina Iława została uhonorowana specjalną statuetką  „Lider Gospodarki Regionalnej”. Otrzymują ją najprężniej rozwijające się i rzetelne spółki, samorządy, spółdzielnie oraz uczelnie, których działalność realnie wpływa na rozwój polskiej gospodarki. O przyznaniu i uroczystym wręczeniu statuetki zadecydowała Rada Programowa Polskiej Agencji Rozwoju Biznesu. Warto podkreślić, że spośród wielu gmin nominowanych do tego tytułu, Gmina Iława jako jedyna w kraju, otrzymała tak prestiżowe wyróżnienie.

W ramach forum odbył się panel dyskusyjny „Nowatorski model funkcjonowania samorządów – kluczem do sukcesu” dotyczący sposobów promowania miast i regionów, wspierania przedsiębiorców i inwestorów oraz skutecznego pozyskiwania środków z funduszy europejskich. Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński podzielił się swoimi doświadczeniami w wieloletniej pracy samorządowej z pozostałymi uczestnikami forum.

Udział w Forum był doskonałą okazją do wypromowania Gminy Iława, jej osiągnięć, oferty inwestycyjnej,  turystycznej (w tym aplikacji mobilnej „Jeziorak i okolice”) w bogatym regionie śląskim.