a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościGmina Iława najlepsza w województwie

Gmina Iława najlepsza w województwie

Gmina Iława najlepsza w województwie

Kolejny sukces Gminy Iława. W Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej 2018” w kategorii gmin wiejskich „ Gmina Iława zajęła 11 miejsce w Polsce i na ponad 1500 gmin ocenianych w tej kategorii. Wyniki oficjalnie ogłoszono w dniu 9 października 2018 r. Ranking dziennika „Rzeczpospolita” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych konkursów oceniających dokonania lokalnych władz w Polsce.

Ranking pozwala wyłonić i pokazać jako przykłady do naśladowania – te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Zasady rankingu ustala niezależna Kapituła, której przewodniczy  były premier Jerzy Buzek, a w jej skład wchodzą przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, przedstawiciele redakcji oraz władz publicznych, w tym Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Zgodnie z przyjętą metodologią oceniano efektywność działań samorządów na rzecz trwałego rozwoju wspólnoty w podstawowych obszarach: trwałości ekonomicznej (w tym sytuacji finansowej, inwestycji, pozyskiwania środków z Unii Europejskiej,  dotacji krajowych   i innych źródeł pozabudżetowych), trwałości środowiskowej (w tym działań w zakresie ekologii), trwałości społecznej i jakości zarządzania.

Więcej TUTAJ

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.