Strona głównaDla mieszkańcaAktualnościGmina Iława otrzymała dotację na drogi

Gmina Iława otrzymała dotację na drogi

W dniu dzisiejszym (13.03), w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem podpisał umowę dotyczącą pomocy w ramach operacji: „ Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”. Gmina otrzyma na ten cel 1.747.283 złotych.

Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W ramach otrzymanej pomocy zostaną wybudowane drogi gminne w Nowej Wsi – ul. Kryształowa i Diamentowa oraz zostaną przebudowane drogi gminne w Nowej Wsi – ul. Neptuna, Polarna, Andromedy oraz Merkury.

Na te inwestycje czekają mieszkańcy Nowej Wsi. Nowo wybudowane i wyremontowane drogi poprawią bezpieczeństwo w tej części gminy i przyczynią się do jej dalszego rozwoju.

Fot. Urząd Marszałkowski