a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościGmina Iława „Perłą Samorządu”

Gmina Iława „Perłą Samorządu”

Gmina Iława „Perłą Samorządu”

         Po raz kolejny mamy powody do dumy. Podczas kongresu Perły Samorządu 2018 zorganizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna, który odbył się wczoraj (17.05) w Gdyni gmina Iława odniosła spektakularny sukces. Zajęliśmy dwa pierwsze miejsca: w kategorii Gminy wiejskie oraz w kategorii Włodarz. Gminę Iława na kongresie reprezentowali Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz Kierownik Referatu Rozwoju Lokalnego i Promocji Andrzej Brach.

Perły Samorządu są projektem unikatowym, w którym oprócz gmin wybiera się również najlepszych włodarzy. U podstaw rankingu stoją wspólne wartości świadczące o jego wyjątkowości – udział w Perłach jest całkowicie bezpłatny. Kapituła złożona jest z przedstawicieli świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy, kieruje się zasadą bezstronności, apolityczności oraz zapewnienie równych szans wszystkim uczestnikom. W skład kapituły wchodzą menedżerowie i konsultanci znanej na świecie firmy doradczej Deloitte, którzy dokonują weryfikacji i oceny gmin i ich włodarzy.

I miejsce w kategorii Włodarz, podobnie jak w ubiegłym roku, zajął Wójt Gminy Krzysztof Harmaciński. Warto podkreślić, że jest to już trzecie zwycięstwo w rankingu Perły Samorządu.  Aby uzyskać tak dobry wynik kapituła musiała pozytywnie ocenić osiągnięcia włodarza jako reprezentanta, menedżera, koordynatora i ambasadora. Podstawowym założeniem rankingu była ocena minionego roku. Dopasowujemy się do potrzeb i wymagań inwestorów – zaznacza Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński – mamy profesjonalne i życzliwe podejście do inwestora. Podpowiadamy, doradzamy, wskazujemy na pozytywne strony lokalizacji, ale nie ukrywamy zagrożeń – dodaje wójt.

Również w kategorii Gmina wiejska Gmina Iława nie miała konkurencji i zajęła I miejsce. W tegorocznej edycji rankingu ocenie podlegały: jakość zarządzania, usług publicznych, przestrzeni oraz kapitału społecznego. Gmina Iława od wielu lat buduje nie tylko wizerunek miejscowości przyjaznej turystom, ale robi też wiele by jej klimat służył również inwestorom. Stawiamy na szybkość podejmowania decyzji w urzędzie – mówi Wójt Gminy Krzysztof Harmaciński – dlatego każdy przedsiębiorca – czy mały, czy duży – ma swojego opiekuna, który prowadzi go od początku do końca danej procedury – dodaje wójt.

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.