a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościGMINA IŁAWA POCZWÓRNĄ PERŁĄ SAMORZĄDU (AKTUALIZACJA, VIDEO)

GMINA IŁAWA POCZWÓRNĄ PERŁĄ SAMORZĄDU (AKTUALIZACJA, VIDEO)

GMINA IŁAWA POCZWÓRNĄ PERŁĄ SAMORZĄDU (AKTUALIZACJA, VIDEO)

Po raz kolejny mamy powody do dumy. Podczas kongresu Perły Samorządu 2020 zorganizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna, który odbył się w dniach 12-13 października 2020 r. w Gdyni gmina Iława odniosła spektakularny sukces. Zajęliśmy dwa pierwsze miejsca: w kategorii Gminy wiejskie oraz w kategorii Włodarz. Gmina została również doceniona w konkursie Medialna Perła Samorządu: I miejsce w kategorii Prasa Samorządowa oraz wyróżnienie w kategorii Kampania Komunikacyjna. Tegoroczna gala, z racji pandemii odbyła się w formule hybrydowej. Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński uczestniczył w niej za pomocą platformy internetowej.

I miejsce w kategorii Włodarz, podobnie jak w ubiegłym roku, zajął Wójt Gminy Krzysztof Harmaciński. Warto podkreślić, że jest to już piąte zwycięstwo w rankingu Perły Samorządu.  Również w kategorii Gmina wiejska Gmina Iława nie miała konkurencji i zajęła I miejsce. Miano Pereł Samorządu należy się tym, którzy nie tylko doskonale realizują powierzone prawem zadania, ale też w inspirujący i ambitny sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych, a w efekcie zapewniają lokalnym społecznościom wyjątkową jakość życia.

Nowością tej edycji był konkurs Medialna Perła Samorządu. Wizerunek gminy staje się obecnie jednym z istotnych elementów polityki lokalnej samorządu. Świadome i konsekwentne budowanie marki pozwala na zwiększenie konkurencyjności gminy, pozyskanie turystów oraz inwestorów, ale przede wszystkim kształtuje świadomość mieszkańców i wpływa na ich zadowolenie.

Gmina Iława zajęła I miejsce w kategorii Prasa Samorządowa. Kapituła doceniła miesięcznik „Życie Powiatu Iławskiego” za innowacyjny pomysł publikowania materiałów dotyczących całego regionu, sposobu dystrybucji oraz wszechstronności tematycznej gazety. Gmina została również wyróżnienie w kategorii Kampania Komunikacyjna. Do konkursu została zgłoszona kampania „Pasja nie zna wieku”. Jej celem było przedstawienie wybitnych postaci mieszkających w naszej gminie. Kampanię zrealizował Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie z Dyrektor Grażyną Piękos na czele. W ramach projektu powstała seria filmów, które zostały opublikowane na stronach internetowych GOK-u, Urzędu Gminy oraz w social mediach.

Podczas kongresu dwukrotnie zabrał głos Wójt Harmaciński, który podkreślił rolę osób zaangażowanych w pracę na rzecz gminy i jej mieszkańców. Warto również zaznaczyć, że wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele samorządów z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Poznania, Krakowa i wielu innych.

Dla niecierpliwych o nas jest: 18:48 i 31:33.

ARTYKUŁ

 

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.