a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościGmina Iława wyróżniona na gali “Sportowa Polska” (Aktualizacja-VIDEO)

Gmina Iława wyróżniona na gali “Sportowa Polska” (Aktualizacja-VIDEO)

Gmina Iława wyróżniona na gali “Sportowa Polska” (Aktualizacja-VIDEO)

W czwartek, 27 września w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Sportowa Polska, podczas której Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński został uhonorowany szczególnym wyróżnieniem. Otrzymał brązową statuetkę i prestiżowy tytuł „Budowniczy Polskiego Sportu”. Do konkursu został zgłoszony przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Wyróżnienie zostało przyznane za całokształt dotychczasowych działań na rzecz rozwoju nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w gminie.

Podczas gali wyróżnienie i tytuł „Pasjonata Sportowej Polski” otrzymał Zdzisław Patoła – sekretarz Gminnego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Jego kandydatura została zgłoszona przez kluby sportowe działające na terenie gminy Iława. Zdzisław Patoła został doceniony jako współtwórca sukcesów sportowych gminy Iława, współorganizator wielu imprez sportowo-rekreacyjnych, jak też organizowanych od 1998 r. turniejów piłki nożnej i siatkowej.  Do chwili obecnej mimo osiągnięcia wieku emerytalnego czynnie udziela się społecznie i pracuje na rzecz rozwoju sportu w Gminie Iława.

Doceniono również nowo wybudowany kompleks szkolny w Gromotach, który otrzymał wyróżnienie w kategorii „Sportowy Obiekt Roku”. Tytuł ten otrzymują obiekty sportowe i rekreacyjne za wyróżniające je architekturę, konstrukcję, zastosowane przy budowie lub modernizacji materiały, technologie i wyposażenie obiektu oraz jego walory użytkowe i funkcjonalne.

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.