a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościGmina Iława wyróżniona

Gmina Iława wyróżniona

Gmina Iława wyróżniona

W dniu 12 października 2016 r.  w Pałacu  Króla Jana III Sobieskiego  w Warszawie – Wilanowie  odbyła się uroczysta Gala Finałowa VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji „Samorządowy Lider Edukacji”. Podczas Gali Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński odebrał certyfikat Samorządowy Lider Edukacji 2016. Dodatkowo,  w związku z bardzo wysoką oceną punktową (ponad 90 %)  całokształtu działań w dziedzinie lokalnej polityki oświatowej, Gmina Iława została nagrodzona specjalnym tytułem i wyróżnieniem  „Primus”.  Wyróżnienia wręczali: prof. Dariusz Rott, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego i przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej Programu „Samorządowy Lider Edukacji” oraz Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Uroczystość stanowiła również okazję do przekazania życzeń na nadchodzący Dzień Edukacji Narodowej.

Powołana do tego celu Komisja Certyfikacyjna bardzo wysoko oceniła osobiste zaangażowanie  Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego w działalność edukacyjną na terenie Gminy Iława.   Komisja docenia jego wizję rozwoju iławskiej edukacji, którą realizuje od 1998 roku, aktywność społecznikowską (m.in. w Społecznym Komitecie Budowy Sali Gimnastycznej w Ząbrowie) oraz otwartość na potrzeby edukacyjne mieszkańców. Podkreślono, iż „to za kadencji Wójta Krzysztofa Harmacińskiego zrealizowano większość nowoczesnych inwestycji w budynkach szkolnych, a fakt, iż od osiemnastu lat urzędowania na rozwój bazy infrastrukturalnej JST przeznaczyła około 20 mln zł.

DSC_0015 DSC_0031

 

 

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.