HomeDla mieszkańcaAktualnościGMINA IŁAWA Z GRANTEM OD MARSZAŁKA

GMINA IŁAWA Z GRANTEM OD MARSZAŁKA

W poniedziałek, 26 lipca Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński podpisał z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem umowę na przekazanie dotacji celowej. Przekazane środki zostaną przeznaczone na realizację zadania pn. „W plenerze wszystko smakuje lepiej! – Stworzenie mobilnej, plenerowej kuchni smaków tradycyjnych”.

W ramach zadania zostanie zakupiony duży grill i patelnia gazowa oraz duży termos. Celem projektu jest edukacja mieszkańców dotycząca zdrowego i ekologicznego przygotowywania potraw z grilla. Zadanie będzie realizowane poprzez przeprowadzenie warsztatów kulinarnych połączonych z pokazem i degustacją. Projekt jest adresowany głównie do młodych mieszkańców sołectwa celem zwiększenia poziomu ich zaangażowania w życie lokalnej społeczności oraz podtrzymywania tradycji kulinarnych regionu.

Wartość całego zadania wyniesie 5 660 zł, a dofinansowania 4 525 zł.

Opracował: Robert Jankowski, UG Iława

Zdjęcia: Urząd Marszałkowski