a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościGMINA IŁAWA Z UNIJNYM GRANTEM

GMINA IŁAWA Z UNIJNYM GRANTEM

GMINA IŁAWA Z UNIJNYM GRANTEM

Miło nam poinformować, że gmina bierze udział w kolejnym projekcie grantowym pn. „Planowanie z mieszkańcami” realizowanym przez Kujawsko-Pomorską Federację Organizacji Pozarządowych, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Stosowną umowę podpisał 13 kwietnia 2021 r. wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

We wtorek, 13 kwietnia 2021 r. w Urzędzie Gminy w Iławie odbyło się spotkanie organizacyjne, podczas którego odbyło się szkolenie wprowadzające oraz został powołany 4-osobowy zespół projektowy.

Celem głównym projektu jest zwiększenie potencjału administracji samorządowej oraz wzrost udziału społeczności lokalnej  w obszarze planowania i zagospodarowania przestrzennego poprzez wsparcie procesów pogłębionych konsultacji społecznych dokumentów dotyczących planowania przestrzennego.

Produktem finalnym  projektu będzie uchwalenie zmiany studium i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w zachodniej części Gminy Iława z przeznaczeniem na  lokalizację  farm (elektrowni) fotowoltaicznych.

W projekcie „Planowanie z mieszkańcami” udział bierze 26 gmin, w tym 5 z naszego województwa.

Projekt będzie realizowany do 30 czerwca 2022 r.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.