a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościGmina pozyskała kolejne dofinansowanie

Gmina pozyskała kolejne dofinansowanie

Gmina pozyskała kolejne dofinansowanie

                Prawie 220 tysięcy dofinansowania otrzymała Gmina Iława na realizację projektu dotyczącego dostosowania budynku gminnego w Ławicach (dawna szkoła) do realizacji działań aktywizacji społeczno-zawodowej. Stosowaną umowę z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem podpisał  28 grudnia ub. r. Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

W dawnej szkole swoją siedzibę będzie miał Klub Integracji Społecznej działający w strukturach GOPS. Klub Integracji Społecznej zrzesza osoby zagrożone wykluczeniem społecznym – osoby bezrobotne, w tym osoby niepełnosprawne.

W ramach projektu budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, dla których zostanie zbudowany podjazd oraz zostaną przystosowane pomieszczenia sanitarne. Placówka uzyska również nowe wyposażenie w skład którego wejdzie m.in.: sprzęt komputerowy, projektor LED, laptop wraz z oprogramowaniem, aparat cyfrowy, przyrządy treningowe. Powstanie również aneks kuchenny wraz z wyposażeniem.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie prawie 270 tysięcy złotych z czego wkład własny gminy to 51 tysięcy zł.

(Fot. Biuro Prasowe Marszałka)

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.