HomeDla mieszkańcaAktualnościKOLEJNY SUKCES GMINY IŁAWA

KOLEJNY SUKCES GMINY IŁAWA

W dniu dzisiejszym, tj. 28 maja br. Zastępca Wójta Andrzej Brach otrzymał z rąk Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego, dwie promesy dotyczące przekazania środków na samochody ratowniczo-gaśnicze. Środki pozyskano dzięki staraniom wójta Harmacińskiego.

Pierwsza dotyczy ujęcia Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbrowie w wykazie planowanych zakupów samochodów ratowniczo-gaśniczych na 2021 rok. OSP Ząbrowo otrzyma środki z NFOŚiGW w wysokości 230 000 zł oraz 250 000 zł dotacji budżetowej ze środków ksrg.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gałdowie otrzyma 200 000 zł dofinansowania na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego ze środków przekazanych przez zakłady ubezpieczeń.

Zakupione za te środki samochody w znacznym stopniu zwiększą sprawność bojową tych jednostek OSP i przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

Na zdjęciu od lewej: Komendant PSP w Iławie Piotr Wlazłowski, Prezes OSP Ząbrowo Jarosław Antoszewski, Zastępca Wójta Gminy Iława Andrzej Brach oraz Prezes OSP Gałdowo Bolesław Pesta.