a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościGMINA PRZEBUDUJE DROGI. SPRAWDŹ W KTÓRYCH MIEJSCOWOŚCIACH

GMINA PRZEBUDUJE DROGI. SPRAWDŹ W KTÓRYCH MIEJSCOWOŚCIACH

GMINA PRZEBUDUJE DROGI. SPRAWDŹ W KTÓRYCH MIEJSCOWOŚCIACH

We wtorek, 9 lutego wójt Krzysztof Harmaciński podpisał trzy umowy dotyczące  przebudowy i regeneracji dróg gminnych. W 2021 roku gmina przeznaczy na ten cel prawie 377 tysięcy złotych.

Dwie pierwsze umowy zostały podpisane z właścicielem firmy „Mar-Dar” Marianem Tompalskim, a termin ich realizacji ustalono na 30 lipca br. Trzecia natomiast  z właścicielem przedsiębiorstwa „Mar-Dar” Pawłem Łapkiewiczem, a termin realizacji tej umowy  został ustalony na 30 czerwca br.

W ramach umów zostaną przebudowane drogi gruntowe poprzez stabilizację mechaniczną kruszywem łamanym i utrwalenie powstałej nawierzchni emulsją asfaltową modyfikowaną i grysami. Przebudowane zostaną drogi: ul. Ogrodowa i ul. Szkolna w Rudzienicach, w Wikielcu oraz droga w Ząbrowie. Drogi w Wilczanach, Frednowach, Kwirach oraz w Kałdunach zostaną zregenerowane.

Drogi wymagające naprawy powierzchni bitumicznej zostaną wyremontowane „Remonterem”.

Wykonawcy zadań zostali wyłonienie w drodze przetargu nieograniczonego.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.