a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
Strona głównaDla mieszkańcaAktualnościGmina przystąpiła do programu “Koperta Życia”

Gmina przystąpiła do programu “Koperta Życia”

Gmina przystąpiła do programu “Koperta Życia”

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie informuje, że od 14 maja pracownicy socjalni Ośrodka  rozpoczną wydawanie pakietu pn. „KOPERTA ŻYCIA” zawierającego plastikową kopertę, formularz informacyjny, magnez z napisem „Tu znajduje się Koperta Życia”.

Jak już wcześniej informowaliśmy,  Gmina Iława, w roku bieżącym, przystąpiła do ogólnopolskiej akcji społecznej pn. „Koperta Życia”. Udział w akcji jest dobrowolny i bezpłatny, Skorzystać z niej może  każdy mieszkaniec gminy w wieku senioralnym (od 60 lat) oraz osoba niepełnosprawna.

„Koperta Życia” to plastikowa koperta oznaczona naklejką „Koperta Życia”, zawierająca formularz, w którym są  umieszczone najważniejsze informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, dane osobowe, w tym nr pesel. Koperta z  takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne.  W przypadku zagrożenia życia i konieczności wezwania Pogotowia Ratunkowego zawarte dane o stanie zdrowia, zażywanych lekarstwach, przebytych chorobach, uczuleniach zwiększają szanse na udzielenie szybkiej i odpowiedniej pomocy i tym samym na  przeżycie osoby posiadającej „Kopertę Życia”.

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 13/2018 Wójta Gminy Iława z dnia 8 marca 2018r. w sprawie ustalenia regulaminu Akcji Społecznej „Koperta Życia”  organizatorem akcji jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iławie, ul. Jarosława Dąbrowskiego 17A, 14-200 Iława, szczegółowe informacje na ten temat udzielane są rzez  pracowników socjalnych w siedzibie GOPS Iława oraz  pod nr tel. 89 6443045, 89 6443047.

Zachęcamy mieszkańców Gminy Iława, którzy ukończyli 60 lat   do udziału w akcji.

Karta_informacyjna-koperta życia

Logotyp_Koperta_Zycia

Udostępnij:
Brak komentarzy

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.