a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościGMINNA GALA SPORTU I KULTURY 2020

GMINNA GALA SPORTU I KULTURY 2020

GMINNA GALA SPORTU I KULTURY 2020

Pełna sala gości, sportowców, ludzi kultury, przedstawicieli lokalnych samorządów, pięknie udekorowana sala, elegancko nakryte stoły z zapalonymi świecami – tak wyglądała tradycyjna Gminna Gala Sportu i Kultury w Gminie Iława.

21 lutego do hali sportowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wikielcu przybyli liczni goście wśród których znaleźli się: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Posłowie na Sejm RP, przedstawicieli samorządów, dyrektorów szkół, radnych i sołtysów gminy Iława, lokalnych przedsiębiorców, ludzi zasłużonych dla sportu i kultury.

W roli konferansjerów wystąpili w tym roku Dyrektor GOK-u Grażyna Piękos oraz debiutujący w roli prowadzącego, Sekretarz GZ LZS Remigiusz Sobociński. Przybyłych gości powitał punktualnie o 16 gospodarz uroczystości Wójt Gminy Krzysztof Harmaciński. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Później nastąpił czas na wręczanie statuetek i stypendiów sportowych.

Galę uatrakcyjnił występ zespołu działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury „Grasz-Band”.

GMINNA GALA SPORTU I KULTURY 2020

Wyróżnienia za osiągnięte wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej ważne dla społeczności lokalnej.

 

Sportowiec roku

Emilia Włodarska

Włodzimierz Siudziński

Kamil Stępniak

Wioletta Boreczek

Rita Bobko

Rafał Rabczyński

Jakub Kozicki

Dorota Zabłotna

Karolina Jaworska

Karlos Patorski

Paweł Szkamelski

Anna Szkamelska

Oliwier Szkamelski

Patrycja Bulik

Miłosz Frankiewicz

Katarzyna Kuban

Kazimierz Łukomski

Henryk Drzewoszewski

Hubert Brach

Konrad Solis

Paulina Józefowicz

Kacper Sagan

Nikodem Fiałkowski

Aleksandra Sagan

Maciej Jackowski

Natalia Zięba

Jakub Szczepański

Tomasz Kozak

 

Trener roku

Wojciech Tarnowski

Tomasz Demczak

Krzysztof Zieliński

Piotr Kacperek

Paweł Pierczyński

Jarosław Płoski

 

Drużyna roku

GKS Wikielec – senior

GKS Wikielec – trampkarz

GKS Wikielec – orlik

LZS Osa Ząbrowo-drużyna siatkarska

Drużyna Ligi Strzeleckiej Gminy Iława

Drużyna Siatkarska Gminy Iława

Drużyna Strzelecka Gminy Iława

Drużyna GKS Wikielec – dziewcząt rocznik 2004 i młodsze

Drużyna  SP Ząbrowo dziewcząt – rocznik 2006 i młodsze

Drużyna Tenisa Stołowego Gminy Iława.

GKS Wikielec – junior starszy

Drużyna przeciągania liny

 

Mecenas gminnego sportu

Zdzisław Patoła

Nagroda specjalna

Marek Łukiewski

Marek Jaczun

Roman Piotrkowski

Gustaw Marek Brzezin

Serce dla Sportu

Krzysztof Harmaciński

Krzysztof Sadowski

Mariusz Jajkowski

Sport bez barier

Krzysztof Bądkowski

Marian Zieliński

Działacz sportowy

Bogdan Nerowski

Zdzisław Dobrzyński

Sławomir Borkowy

Rafał Żuchowski

Adam Przybilski

Krzysztof Bączek

Zawodnik roku

Remigiusz Sobociński

Super Champion

Hanna Dzik

Podziękowania za wspieranie sportu i kultury w Gminie Iława w 2019 r.

Redakcja Gazety Iławskiej

Redakcja Infoiława

Redakcja Kuriera Regionu Iławskiego

Radio Eska

Radio Meloradio

Nagrodę  finansową za  osiągnięcia w działalności sportowej ważnej dla społeczności lokalnej otrzymał Zdzisław Patoła.

KULTURA

 

Za działalność artystyczną na rzecz kultury Gminy Iława w 2019 roku

Barbara Kowalska

Mirosław Mastalerz

Jakub Skolmowski

Zespół „CANTICORUM” ZSO  im. Stefana Żeromskiego w Iławie

Zespół „GRASZ-BAND”

Chór szkolny „PORANEK”  SP im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie

 

Za kultywowanie, upowszechnianie tradycji ludowej i promocję Gminy Iława w 2019 roku

Zespół ludowy „GOSPOSIE”

Dziecięcy zespół ludowy „DZIECI ZIEMI IŁAWSKIEJ”

 

Statuetka specjalna – za 25 lat kultywowania tradycji ludowej i promowania Gminy Iława

Zespół „Morawa”

 

Za produkt kulinarny promujący Gminę Iława wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi” – Statuetka specjalna

Bogumiła Kowalska

 

Za wspieranie kultury Gminy Iława w 2019 roku

Bernadeta Hordejuk

Bartosz Bielawski

Alina i Jan Szynaka

Marian Tompalski

Daniel Wygonowski

Grzegorz Olszewski

Marek Malinowski

Mieczysław Czajkowski

Stanisław Michalewski

Stowarzyszenie „Łączy Nas Kanał Elbląski” Lokalnej Grupy Działania w Elblągu

Bank Spółdzielczy w Iławie

 

Za szczególne zaangażowanie na rzecz kultury w Gminie Iława w 2019 roku

Beata Grzechnik

Stanisław Kowalkowski

Stanisław Kożuchowski

Bożena Majewska

Wojciech Olszewski

Rafał Piękos

Emilia Skolmowska

Barbara Ostrowska

Ewa Bielicka

Ewelina Tuchalska

Szkoła Podstawowa im. Mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”  w Gałdowie

Szkoła Podstawowa w Lasecznie

Szkoła Podstawowa im. Michała Lengowskiego w Rudzienicach

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wikielcu

Szkoła Podstawowa im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie

Koło Gospodyń Wiejskich w Gulbiu

Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi

Koło Gospodyń Wiejskich w Tynwałdzie

Koło Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie

Henryk Plis

 

 

Za wspieranie kultury w Gminie Iława i ogromne zaangażowanie na rzecz WOŚP

Marzena Bendelewska

Nagrodę finansową za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury otrzymała Grażyna Piękos – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie.

 

Stypendia sportowe

Nikodem Fiałkowski

Alicja Michalewska

Patrycja Bulik

Paulina Józefowicz

Jakub Ryś

Bogumiła Ryś

Aleksandra Dłuszczakowska

Wiktor Józefowicz

Mateusz Jeżyński

Kacper Sagan

Aleksandra Sagan

Opracował: Robert Jankowski, UG Iława

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.