a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościGminna Spółka Komunalna już otwarta!!!

Gminna Spółka Komunalna już otwarta!!!

Gminna Spółka Komunalna już otwarta!!!

16 grudnia br. miało miejsce uroczyste otwarcie Gminnej Spółki Komunalnej w Kamieniu Małym. Rolę gospodarza pełnił  Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który powitał przybyłych gości. Wśród uczestników uroczystości byli m.in. Starosta Powiatu Iławskiego Marek Polański, Wicestarosta Stanisław Kastrau, Burmistrza Miasta Iławy Adam Żyliński, Radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk. Na uroczystości pojawili się również przedstawiciele wykonawcy,  służb mundurowych, instytucji publicznych, jednostek samorządowych, radni i sołtysi gminy Iława, księża, lokalni działacze i przedsiębiorcy.

Listy gratulacyjne wystosowali Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki oraz  Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Po powitaniu gości nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi.

Wykonawcą inwestycji była firma IPB Exim Sp. Z o.o. i jej wartość wyniosła 1.252.140 zł. Nowo powstała spółka będzie pełniła funkcje obsługi i zarządzania siecią wodociągową i kanalizacyjną. Gminna Spółka Komunalna rozpocznie swoją działalność 1 stycznia 2017 r. Kapitał zakładowy Spółki wynosi 450 tys. zł, a jej organem założycielskim i jedynym udziałowcem jest Gmina Iława. Oprócz działalności związanej z dostawą wody oraz odbiorem ścieków Spółka będzie zajmować się: wykonywaniem instalacji i przyłączy wodnokanalizacyjnych, zarządzaniem mieniem gminnym ( budynki i mieszkania socjalne),  utrzymaniem czystości i zarządzaniem zielenią na terenie Gminy Iława, zimowym utrzymaniem dróg, drobnymi robotami budowlanymi np. układaniem chodników i placów utwardzonych, usługami transportowymi.

Inwestycja ta przyczyni się do dynamicznego rozwoju Gminy Iława i podniesie jakość życia jej mieszkańców.

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.