a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościGminne obchody 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich na Ziemiach Polskich

Gminne obchody 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich na Ziemiach Polskich

Gminne obchody 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich na Ziemiach Polskich

W ubiegły piątek w Rudzienicach odbyły się uroczyste gminne obchody 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich na Ziemiach Polskich. Wśród licznie przybyłych gości nie zabrakło Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, wiceprezesa Zarządu Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Wiesława Domiana, Prezesa Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej Jana Heichela. Na uroczystości pojawili się również lokalni samorządowcy: Starosta powiatu iławskiego Marek Polański, radna Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego – Bernadeta Hordejuk, radni i sołtysi Gminy Iława, przedstawiciele służb mundurowych, prezesi i naczelnicy Ochotniczych Straży Pożarnych, dyrektorzy szkół, księża oraz lokalni przedsiębiorcy.

Przybyłych gości powitali Przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Iława Bogumiła Kowalska oraz Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Jubileusz był również okazją do wręczenia

okolicznościowych statuetek i medali. Statuetki upamiętniające jubileusz dla wszystkich kół z Gminy Iława oraz statuetki dla zasłużonych członkiń kół wręczyli Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński i Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski. Statuetki za zaangażowanie i pracę w Kole Gospodyń Wiejskich otrzymały: Janina Jaworska, Teresa Prusakowska, Alina Osasiuk, Marianna Wiśniewska, Daniela Dreszler, Aleksandra Gawrońska, Ewa Bartkowska, Gertruda Szpakowska, Helena Klimowska, Maria Maraszek, Wiesława Gałecka, Urszula Antyborzec, Bogumiła Kowalska. Statuetkę za dotychczasową współpracę z Kołami Gospodyń Wiejskich z Gminy Iława otrzymała Maria Tomczyk.

Na wniosek Wiceprezesa Zarządu Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Wiesława Domiana Prezydium Zarządu Krajowego odznaczyło medalem 150-lecia koła z: Ławic, Gałdowa, Gromot, Szymbarka i Gulbia oraz osoby zasłużone dla środowiska lokalnego: Przewodniczącego Rady Gminy Iława Romana Piotrkowskiego oraz Marię Tomczyk, która przez wiele lat współpracowała z Kołami Gospodyń Wiejskich z Gminy Iława.

Obchody uświetniły występy artystyczne zespołów: „Pomerania”, „Pieckowianie”, „Gosposie” oraz „Dzieci Ziemi Iławskiej”.

Więcej zdjęć oraz materiał wideo z obchodów znajdziecie Państwo na naszych profilach Facebook i Youtube.

150-lecie KGW_0035 150-lecie KGW_0036 150-lecie KGW_0055 150-lecie KGW_0009 150-lecie KGW_0059 150-lecie KGW_0062 150-lecie KGW_0063 150-lecie KGW_0058 150-lecie KGW_0021 150-lecie KGW_0028

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.