a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościGminne obchody „Dni Rodziny” Fotorelacja, video

Gminne obchody „Dni Rodziny” Fotorelacja, video

Gminne obchody „Dni Rodziny” Fotorelacja, video

„Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina” – pod tym hasłem odbyły się tegoroczne obchody „Dni Rodziny”, które odbyły się 12 maja br. w Gałdowie. Na terenie boiska szkolnego licznie pojawili się mieszkańcy Gałdowa oraz przybyli goście.

Obchody tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą. Później uroczystość była kontynuowana na scenie na boisku szkolnym, gdzie głos zabrał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który przywitał mieszkańców Gałdowa oraz licznie przybyłych gości. Później głos zabrali również współorganizatorzy wydarzenia dyrektor SP w Gałdowie Anna Lewandowska oraz przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski.

Po części oficjalnej na scenie zagościli artyści. Na początku publiczności zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gałdowie, którzy przedstawili bardzo atrakcyjny program muzyczno-taneczny. Rozstrzygnięto również konkursy plastyczny i poetycki. Nowością  tegorocznych obchodów był występ nauczycieli SP Gałdowo, którzy brawurowo wykonali przedstawienie oparte na podstawie wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Na scenie zaprezentował się również zespół seniorów z gminy Iława „Pełni Werwy”. Wśród występujących artystów nie zabrakło również zespołu „Graszband” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie , a gwiazdą wieczoru był zespół „Byle do przodu” z Olsztynka.

Podczas obchodów odbyła się również impreza towarzysząca czyli tradycyjny Turniej Sportowy Sołectw. Do turnieju zgłosiły się 8 sołectw z: Gałdowa, Ząbrowa, Laseczna, Rudzienic, Tynwałdu, Mózgowa, Starzykowa oraz Skarszewa. Wśród konkurencji nie zabrakło rzutu podkową,  zbijania jajka batem oraz konkurencji, która wzbudziła największe emocje czyli przeciąganie liny.

Bezkonkurencyjni okazali się sportowcy z Laseczna, którzy zajęli I miejsce, II miejsce zajęło sołectwo Ząbrowo, a trzecie miejsce przypadło w udziale sołectwu Gałdowo. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary.

Były również kiełbaski z ogniska, pyszna grochówka i wspaniałe ciasta przygotowane przez panie ze Szkoły Podstawowej  z Gałdowa.

Organizatorami niedzielnej uroczystości byli: Wójt Gminy Iława, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, sołtys wraz z radą sołecką Gałdowa, Szkoła Podstawowa w Gałdowie, GOPS w Iławie, PWD, OSP Gałdowo oraz KGW Gałdowo.

Tekst, zdjęcia i video: Robert Jankowski

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.