HomeDla mieszkańcaAktualnościII Fiesta Balonowa Już Za Nami

II Fiesta Balonowa Już Za Nami

W miniony weekend w gminie Iława odbyła się II Fiesta Balonowa o Puchar Wójta Gminy Iława. Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Iława oraz Aeroklub Warszawski. W tegorocznej edycji zawodów wzięło udział aż 12 załóg.

Fiesta rozpoczęła się w piątek przelotem nad Iławą, podczas którego odbyła się konkurencja rzutów na krzyż. Punktem kulminacyjnym imprezy był sobotni piknik balonowy w Nowej Wsi. Na boisko sołeckie licznie przybyli mieszkańcy Iławy i okolic. Podczas pikniku przygotowano wiele atrakcji. Odbył się koncert działającego przy GOK zespołu Graszband, turniej dla dzieci i młodzieży.

Podczas pikniku poznaliśmy również zwycięzców tegorocznej Fiesty. Zostali nimi: Krzysztof Kosobudzki (I miejsce), Wojciech Polewicz (II miejsce) oraz Vincent Lamort de Gail (III miejsce). Okolicznościowe puchary oraz nagrody wręczył Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Finałem pikniku był wieczorny pokaz ognia z palników balonów połączony z muzyką.

Imprezę sponsorowali: Firma Ivendo Solar (sponsor strategiczny), Urząd miasta Iława, Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Autoczęści Woźnicki, Konstal, Autotrans, Hotel-Karczma „Łabędź”, Ośrodek Kaletka oraz Firma „Mistra”.

Tekst i zdjęcia: Robert Jankowski, UG Iława

Więcej informacji i zdjęć TUTAJ