a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościII miejsce Gminy Iława w województwie

II miejsce Gminy Iława w województwie

II miejsce Gminy Iława w województwie

            W minioną sobotę 30 marca w Ornecie odbyły się Wojewódzkie Halowe Igrzyska  Samorządowe o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Nasza reprezentacja powtórzyła ubiegłoroczny sukces i zajęła w nich II miejsce. Okazały puchar otrzymał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

W igrzyskach uczestnicy startowali w konkurencjach: trójbój kadry samorządowej (rzut lotką, unihokej, strzał na bramkę) z udziałem wójta, przewodniczącego samorządu, przewodniczącego LZS, sołtysa, pracownika Urzędu Gminy – kobieta i mężczyzna; tenisie stołowym, szachach, warcabach (kobieta, mężczyzna), brydżu sportowym, podnoszeniu odważnika 17,5 kilogramowego, wieloboju rodzinnym ( matka, ojciec, dziecko – slalom  z piłką , rower); brydżu sportowym, strzelanie z karabinu pneumatycznego, bocce,  czwórboju seniorów ( 60+ ) i  konkurencji przeciągania liny.

Medalistami z gminy Iława zostali:

Złoty –  Rita  Bobko ( Łapacz) –  w trójboju kadry samorządowej – pracownik U.G (kobieta),  Rita Bobko, Rafał Rabczyński, Maciej  Jackowski – w konkurencji bocci.

 

Srebrny –  Krzysztof Harmaciński – w trójboju kadry samorządowej – Wójt Gminy, Adam Przybilski, Henryk Drzewoszewski w brydżu sportowym, Wioletta Boreczek i Kamil Stępniak – w strzelaniu z karabinu pneumatycznego, Rafał Rabczyński – w trójboju kadry samorządowej – pracownik U.G (mężczyzna), Emilia Włodarska –  w tenisie stołowym (kobieta),  Katarzyna Kuban – w szachach (kobieta), rodzina p. Szkamelskich ( Anna, Paweł, Oliwier) – w wieloboju rodzinnym.

 

Brązowy – Kazimierz Łukomski – w konkurencji warcaby (mężczyzna), drużyna przeciągania liny w składzie: Karolina Jaworska, Agnieszka Wieczorek, Arkadiusz Żebrowski, Przemysław Moszczyński, Adam Kijewski, Łukasz Lewandowski.

Skład reprezentacji gminy Iława: Krzysztof Harmaciński, Beata Grzechnik, Marian Szkamelski, Remigiusz Sobociński, Rita Bobko (Łapacz), Rafał Rabczyński w trójboju samorządowej; Emilia Włodarska, Michał Gostół w tenisie stołowym; Katarzyna Kuban, Wiesław Kuban w szachach; Hanna Olszewska i Kazimierz Łukomski w warcabach; Arkadiusz  Żebrowski –  w podnoszeniu odważnika + 75 kg, Remigiusz Sobociński – w podnoszeniu odważnika do 75 kg, Adam Przybilski i Henryk Drzewoszewski w brydżu sportowym; Anna, Oliwier, Paweł Szkamelscy –  w wieloboju  rodzinnym; Wioletta  Boreczek i Kamil Stępniak – w strzelaniu z karabinu pneumatycznego, Rita Bobko (Łapacz), Rafał Rabczyński, Maciej Jackowski w bocce, Karolina Jaworska, Agnieszka Wieczorek, Arkadiusz Żebrowski, Przemysław Moszczyński, Adam Kijewski,  Łukasz Lewandowski,  w przeciąganiu liny, Barbara Ostrowska, Mariola Kubska, Marian Szkamelski, Jerzy Olek  w czwórboju seniorów oraz   Zdzisław Patoła.

Warto zaznaczyć, że  Gmina Iława od wielu lat zajmuje miejsca w ścisłej czołówce Igrzysk. W 2015 r. Ostróda Halowe – I miejsce; w Wydminach w  Letnich  I miejsce; w 2016 r. w Olecku w  Halowych  I miejsce; w Biskupcu  Letnich I miejsce;  w  2017 r. Nidzica Halowe I  miejsce;  w 2018 r. w  Orzyszu  II miejsce; w 2019 w Ornecie – II miejsce.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.