a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościII miejsce w Samorządowych Igrzyskach w Orzyszu

II miejsce w Samorządowych Igrzyskach w Orzyszu

II miejsce w Samorządowych Igrzyskach w Orzyszu

                W sobotę, 24 marca w Sali Widowiskowo – Sportowej MOSiR w  Orzyszu odbyły się Wojewódzkie Halowe Igrzyska Samorządowe o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Wzięło w nich udział  12 reprezentacji gmin z naszego województwa. Reprezentacja Gminy Iława  zajęła po bardzo zaciętej rywalizacji  II miejsce. Okazały puchar odebrał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Rywalizacja startujących   gmin  była bardzo wyrównana.  Do ostatniej konkurencji    nie było   wiadomo kto stanie na podium igrzysk. Najbardziej emocjonująca i zacięta  była konkurencja przeciągania liny (drużyny pięcioosobowe  3 mężczyzn , 2 kobiety), podnoszenia odważnika  + 75 kg, wyciskaniu sztangi, strzelaniu oraz bocce.

W igrzyskach uczestnicy startowali w konkurencjach: trójbój kadry samorządowej (rzut lotką, unihokej, strzał na bramkę) z udziałem wójta, przewodniczącego samorządu, przewodniczącego LZS, sołtysa, pracownika Urzędu Gminy – kobieta i mężczyzna, tenisie stołowym, szachach, warcabach (kobieta, mężczyzna), brydżu sportowym, podnoszeniu odważnika 17,5 kilogramowego, wieloboju rodzinnym ( matka, ojciec, dziecko – slalom unihokejowy), brydżu sportowym, strzelanie z karabinu centralnego zapłonu, bocce, wyciskaniu sztangi leżąc, czwórboju seniorów ( 60+ ) i  konkurencji przeciągania liny.

Medalistami z gminy Iława zostali:

Złoty –  Adam Przybilski, Henryk Drzewoszewski w brydżu sportowym, Wioletta Boreczek i Kamil Stępniak – w strzelaniu z karabinu centralnego zapłonu.

 

Srebrny –  Roman Piotrkowski w trójboju kadry samorządowej – Przewodniczący Rady Gminy,  drużyna przeciągania liny w składzie: Karolina Jaworska, Agnieszka Wieczorek, Arkadiusz Żebrowski, Andrzej  Komorowski, Łukasz Lewandowski,  Arkadiusz Żebrowski  -w  wyciskaniu sztangi 50 kg leżąc

 

 Brązowy – Katarzyna Kuban – w szachach, Arkadiusz Żebrowski – w podnoszeniu odważnika 17,5 kg

 

Skład reprezentacji gminy Iława: Krzysztof Harmaciński, Roman Piotrkowski, Piotr Matysiak, Beata Grzechnik, Rita Łapacz, Rafał Rabczyński  w trójboju samorządowców;  Magdalena Pieńczewska, Kacper Góralski w tenisie stołowym; Katarzyna Kuban, Wiesław Kuban w szachach; Hanna Olszewska i Paweł Imasz w warcabach; Arkadiusz Żebrowski-  w podnoszeniu odważnika i wyciskaniu sztangi leżąc,  Adam Przybilski i Henryk Drzewoszewski w brydżu sportowym; Anna, Oliwier, Paweł Szkamelscy –  w wieloboju  rodzinnym; Wioletta  Boreczek i Kamil Stępniak – w strzelaniu z karabinu centralnego zapłonu, Rita Łapacz, Rafał Rabczyński, Maciej Jackowski w bocce, Karolina Jaworska, Agnieszka Wieczorek, Arkadiusz Żebrowski, Łukasz Lewandowski, Andrzej Komorowski w przeciąganiu liny, Barbara Ostrowska, Mariola Kubska, Eugeniusz Konecki, Jerzy Olek  w czwórboju seniorów, oraz   Zdzisław Patoła.

Warto zaznaczyć, że  Gmina Iława od wielu lat zajmuje miejsca w ścisłej czołówce Igrzysk  (  w 2015.r. Ostróda Halowe  I miejsce; Wydminy Letnie  I miejsce; w 2016.r Olecko Halowe I miejsce; Biskupiec Letnie I miejsce;  w  2017.r. Nidzica Halowe I  miejsce;  w 2018 Orzysz  II miejsce .

W sumie w  Halowych  Igrzyskach Samorządowych w Hali Widowiskowo – Sportowej MOSiR w Orzyszu  udział wzięło około 500 startujących.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.