a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościInauguracja KIS w Ławicach

Inauguracja KIS w Ławicach

Inauguracja KIS w Ławicach

20 lutego 2019 roku w Klubie Integracji Społecznej Gminy Iława z siedzibą w Ławicach z inicjatywy Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie Eweliny Tuchalskiej odbyło się spotkanie inauguracyjne, rozpoczynające działalność KIS z przedstawicielami jednostek samorządu Gminy Iława oraz Powiatu Iławskiego, które realizują działania w obszarze polityki społecznej.

Wśród zaproszonych gości przybyli: Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Zastępca Wójta Andrzej Brach, Dyrektorzy i Kierownicy podległych jednostek Gminy, Zastępca Dyrektora Urzędu Pracy Agata Steiner – Dębińska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie Jolanta Rynkowska, Dyrektor Centrum Edukacji ZDZ w Iławie Ewa Kołodziejczak oraz Doradca Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej prowadzone przez Stowarzyszenie ESWIP w Elblągu Wojciech Jankowski.

Zaproszonym uczestnikom spotkania przedstawiono główne założenia funkcjonowania KIS, zatrudnioną kadrę klubu, w tym: koordynatora KIS pełniącego również zadania doradcy zawodowego, psychologa, pedagoga i fizjoterapeutę. Ponadto zwrócono uwagę na nowatorskie formy wsparcia skierowane nie tylko do osób nieaktywnych zawodowo, ale do wszystkich mieszkańców Gminy.

Omówiono szczegółowo zadania realizowane przez poszczególnych specjalistów, tj.: poradnictwo specjalistyczne, zajęcia w ramach „Szkoły dla Rodziców”, grupy wsparcia, zajęcia edukacyjne dla dzieci, a także warsztaty skierowane do całych rodzin, ze szczególnym uwzględnienie potrzeb wszystkich grup społecznych.

Znakomita frekwencja i atmosfera na spotkaniu, potwierdziła wolę współpracy interdyscyplinarnej na rzecz mieszkańców Gminy Iława. Godnym podkreślenia jest fakt, iż uczestnicy spotkania są otwarci na partnerskie działania, są świadomi, że realizacja zadań w koalicji jest bardziej efektywna i kreuje nowoczesną politykę społeczną, wzmacnia potencjał zarówno stron zaangażowanych w działanie jak i jego odbiorców.

Jak się zapisać do klubu i garść przydatnych informacji TUTAJ.

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.