Data publikacji: 2024-05-29, 8:51

Ilość wyświetleń: 87

Finał III Gminnej Olimpiady Matematycznej


Odsłuchaj

Powrót
Olimpiada matematyczna

W dniu 28 maja 2024 r., w Szkole Podstawowej im. Michała Lengowskiego w Rudzienicach odbył się finał III Gminnej Olimpiady Matematycznej.

W finale wzięło udział 36 uczniów z oddziałów V-VIII, ze wszystkich Szkół Podstawowych Gminy Iława. Cel olimpiady to między innymi rozbudzanie myślenia logicznego, podnoszenie  kompetencji kluczowych czy radzenie sobie ze stresem.

Uczestnicy finału przez 90 minut rozwiązywali pisemnie testy.
Jury konkursowe sprawdziło prace , zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody.

Nagrody wręczał Pan Andrzej Brach  – Zastępca Wójta Gminy Iława.

Oddział  VIII

1.    miejsce i tytuł - ,, Mistrz III Gminnej Olimpiady Matematycznej
zdobył –  Stanisław Romanowski Szkoła Podstawowa w Rudzienicach
2.    miejsce – Oliwia Surmacz – Zespół Szkolno - Przedszkolny w  Wikielcu
3.    miejsce -  Wojciech Wasiewski  – Szkoła Podstawowa w Gromotach

Oddział  VII

1.    miejsce i tytuł – ,, Mistrz III Gminnej Olimpiady Matematycznej
zdobyła - Lena Waśniewska   – Szkoła Podstawowa w Ząbrowie.
2.    miejsce – Bartłomiej Wolski – Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wikielcu.
3.    miejsce -  Maciej Burza – Szkoła Podstawowa w Rudzienicach

Oddział  VI

1.    miejsce i tytuł - ,, Mistrz III Gminnej Olimpiady Matematycznej
zdobył – Jan  Giziewski – Szkoła Podstawowa w Rudzienicach.
2.    miejsce – Magdalena Dziewulska  – Szkoła Podstawowa w Rudzienicach.
3.    miejsce – Natalia Rólkiewicz – Szkoła Podstawowa w Gałdowie

Oddział  V

1.    miejsce i tytuł - ,, Mistrz III Gminnej Olimpiady Matematycznej
 zdobył – Paweł Dominiczak Szkoła Podstawowa w Ząbrowie
2.    miejsce – Julia Kosek Szkoła Podstawowa w Gałdowie
3.    miejsce -  Aleksandra Tęgowska Szkoła Podstawowa w Ząbrowie

Każdy z  uczestników olimpiady otrzymał nagrody: zestaw przyborów geometrycznych, wybrana przez siebie grę planszową oraz kreatywną kostkę do gry wydrukowaną w szkole, przez drukarkę 3D. Był również obiad, napoje i przekąski. Olimpiada została przygotowana i przeprowadzona przez nauczycieli  matematyki ze Szkoły Podstawowej im. Michała Lengowskiego w Rudzienicach: Joannę Drozdowską i Urszulę Solis.

Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów i przeprowadzili  szkolny etap olimpiady:
•    Renacie Bączek ze Szkoły Podstawowej  we Franciszkowie,
•    Magdalenie Linkner ze Szkoły Podstawowej im. mjr Henryka Dobrzańskiego ,, HUBALA” w Gałdowie,
•    Marioli Schweig ze Szkoły Podstawowej  w Gromotach,
•    Agnieszce Szymczak  i Jolancie Pszennej ze Szkoły Podstawowej w Lasecznie,
•    Małgorzacie  Wolskiej z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Wikielcu,
•    Elżbiecie Plec i Justynie Klimaszewskiej ze Szkoły Podstawowej im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie.

Galeria zdjęć


Flagi i logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolita Polska oraz Warmii i Mazur