Mistrzostwa Wojewódzkie w Badmintonie w Rynie

15 maja 2026r. w Rynie odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie w Badmintonie, podczas których znakomicie zaprezentowali się uczniowie z Gminy Iława. Młodzi sportowcy udowodnili, że systematyczna praca i zaangażowanie przynoszą świetne rezultaty.

Największy sukces odniósł Wojciech Czarnowski ze Szkoły Podstawowej w Ząbrowie, który zdobył 1. miejsce w kategorii rocznika 2015. Na podium stanęli również:

     - Olaf Gromek – 2. miejsce (rocznik 2014, SP Ząbrowo),

     - Kornelia Konopka – 2. miejsce (rocznik 2013, SP Ząbrowo).

Bardzo dobre wyniki osiągnęli także:

     - Igor Dańczyszyn – 3. miejsce (rocznik 2011, SP Ząbrowo),

     - Natalia Rólkiewicz – 4. miejsce (rocznik 2011, SP Gałdowo).

W klasyfikacji gmin zwyciężył Ryn, wyprzedzając Mikołajki i Giżycko. Reprezentacja gminy Iława uplasowała się na wysokim 4. miejscu, wyprzedzając Jeziorany i Olsztyn. Również w rywalizacji drużynowej nasi zawodnicy zajęli bardzo dobre 4. miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom za sportową postawę, determinację oraz godne reprezentowanie szkół i gminy.

 

Galeria zdjęć