Ilość wyświetleń: 4341

Ulgi i zwolnienia


Odsłuchaj

Powrót

Rada Gminy Iława zadbała o wsparcie rozwoju przedsiębiorczości i podjęła stosowną uchwałę dzięki której inwestorzy mogą się ubiegać o zwolnienia z podatku od nieruchomości w przypadku nowo rozpoczynanej działalności gospodarczej.

  • roczne zwolnienie z podatku od nieruchomości można otrzymać w przypadku zatrudnienia od 2 do 10 pracowników,
  • trzyletnie zwolnienie z podatku od nieruchomości w przypadku zatrudnienia od 11 do 20 pracowników,
  • pięcioletnie w przypadku zatrudnienia od 21 do 50 pracowników,
  • a nawet dziesięcioletnie zwolnienie z podatku od nieruchomości, jeżeli zatrudnia się powyżej 51 pracowników.

Na obszarze Gminy Iława istnieje również możliwość objęcia wybranego przez inwestora terenu specjalną strefą ekonomiczną. Dzięki temu może on się ubiegać o zwolnienie z podatku dochodowego nawet do 70%.

Tak wyglądają u nas te twarde narzędzia wsparcia inwestorów, ale to nie koniec ułatwień dla inwestorów. W naszym Urzędzie Gminy zadbaliśmy, aby inwestor miał również wsparcie w trakcie całego procesu realizacji inwestycji ze strony Urzędu. W roku 2012 Gmina brała udział w projekcie Specjalna Opieka Inwestycyjna, realizowanym przez Warmińsko-Mazurskie Centrum Obsługi Inwestora, dzięki któremu wyszkoliła lokalnych menagerów ds. obsługi inwestorów. Teraz inwestor ma „swojego człowieka” w naszym Urzędzie, który przeprowadzi go przez wszystkie ścieżki administracyjne związane z realizacją jego projektu inwestycyjnego.

Flagi i logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolita Polska oraz Warmii i Mazur