a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościIV FIESTA BALONOWA JUŻ ZA NAMI – WYNIKI

IV FIESTA BALONOWA JUŻ ZA NAMI – WYNIKI

IV FIESTA BALONOWA JUŻ ZA NAMI – WYNIKI

W miniony weekend (10-12 września) w gminie Iława odbyła się IV Fiesta Balonowa o Puchar Wójta Gminy Iława. Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Iława, Kaletka – Ośrodek Wypoczynkowy oraz Balonowa Strona Nieba. W tegorocznej edycji zawodów wzięło udział 10 załóg.

Sponsorem strategicznym wydarzenia była firma Ivendo Solar z Iławy. Fiestę zasponsorowali również: firma Szynaka Meble, Stal Gaz Iława, Barton, Brico Marche Iława oraz Akademia Sportu i Rekreacji „Let’s Go” Sławomir Banacki.

Fiesta rozpoczęła się w piątek przelotem nad Iławą, podczas którego odbyła się konkurencja wirtualnych rzutów na krzyż, gdzie jednym z celów był budynek Urzędu Gminy. Kolejne loty odbyły się w sobotę rano z Rudzienic. Sobotnie loty popołudniowe i niedzielne poranne z powodu złych warunków atmosferycznych zostały anulowane.

W sobotę wieczorem, w Kaletce odbyło się uroczyste podsumowanie IV Fiesty Balonowej, podczas którego poznaliśmy zwycięzców tegorocznej Fiesty. Zostali nimi: Mariusz Mozol (I miejsce), Tomasz Kuchciński (II miejsce) oraz Piotr Hałas (III miejsce).

Tegoroczna edycja Fiesty, jak zauważyli sami uczestnicy, była również bardzo okazała jeśli chodzi o nagrody. Nie zawiedli nasi sponsorzy, którzy pokryli znaczną część wydatków związanych z organizacją fiesty oraz ufundowali wspaniałe nagrody.

Okolicznościowe statuetki oraz okazałe nagrody wręczył Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Tekst i zdjęcia: Robert Jankowski, UG Iława

 

Share With:
No Comments

Leave A Comment