HomeDla mieszkańcaAktualnościIX DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZRZESZENIA LZS W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ

DRUŻYNA STRZELECKA IŁAWA I  WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA.

W gościnnej Sali Sportowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wikielcu  w dniu 14-10-2018 roku rozegrano IX Mistrzostwa Województwa Zrzeszenia LZS w strzelaniu z broni pneumatycznej w kategorii karabin i pistolet.

W zawodach wzięło 11 drużyn z naszego województwa: Godkowa (2), Górowa Iławeckiego, Iławy (3), Ornety (2), Ostródy (2) i Mrągowa.

Drużyna Iława I zajęła  w tych mistrzostwach II miejsce uzyskując w sumie 487 pkt. zdobywając tytuł wicemistrza województwa. Zwyciężyła ekipa Ornety I  zdobywając 494 pkt. Brązowy medal dla zespołu Orneta II z 481 pkt.

W poszczególnych konkurencjach medale (złote, srebrne i brązowe) zdobywali:

Pistolet:

1m. Mateusz Szcześniak   Iława I  –  88 pkt.

2m.Mirosław Kurenda   Orneta I  –  84 pkt.

3m. Kamil Stępniak         Iława I    –  84 pkt.

Karabin.

1m. Robert  Knyżewski    Godkowo I  – 90 pkt.

2m. Tomasz Życzko          Orneta II     –  88 pkt.

3m. Waldemar Olender   Orneta I     –  88 pkt.

Medale dla kobiet  (karabin + pistolet)

1m. Monika  Życzko              Orneta II   – 170 pkt.

2m. Wioletta  Boreczek        Iława  II     – 153 pkt.

3m. Dorota  Galas                  Iława  Ii     – 140 pkt

Puchary (za miejsca 1-4)

1m.  Orneta  I   – 494 pkt.

2m   Iława  I      – 487 pkt.

3m.  Orneta II  –  481 pkt.

4m.  Górowo Iławeckie – 462 pkt.

Mistrzostwa sędziowali: Kamil Stępniak – sędzia główny, Robert Mazurowski i Mateusz Szcześniak.

Puchary i medale czołowym zawodnikom i drużynom wręczał Krzysztof Harmaciński – wójt Gminy Iława.

Organizatorzy dziękują p. Kamilowi Stępniakowi oraz Robertowi Mazurowskiemu i Mateuszowi Szcześniakowi za fachową organizację i przeprowadzenie mistrzostw. Podziękowania dla Dyrekcji ZS-P w Wikielcu, Małgorzaty Pawłowskiej, Bogdana Pawłowskiego, Piotra Kacperka  za udostępnienie Sali Sportowej i pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Organizatorzy:  Warmińsko – Mazurskie Zrzeszenie LZS,  Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wójt Gminy Iława, LOK Iława,  Klub Strzelecki TIG Iława, Gminne Zrzeszenie LZS w Iławie.

Z. Patoła