a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościJarmark Ludowy w Rudzienicach

Jarmark Ludowy w Rudzienicach

Jarmark Ludowy w Rudzienicach

IMG_0345

W piękną, słoneczną niedzielę 8 maja Rada Sołecka Rudzienic, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, SSP Rudzienice, OSP Rudzienice, LZS Czarni Rudzienice i Towarzystwo Ziemi Rudzienickiej, pod patronatem honorowym Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego zorganizowali jak co roku „Jarmark Ludowy”.

Punktualnie, o godz. 15.00 zebranych gości przywitała prowadząca Grażyna Piękos, a ze strony władz głos zabrał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Wśród widowni byli znani przedstawiciele życia publicznego  Gminy Iława: Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski, Sekretarz Urzędu Gminy Iława Bogusław Wylot i Henryk Plis– inicjator powstania Jarmarku Ludowego i jednocześnie znany historyk opisujący Ziemię Rudzienicką w swoich licznych pracach.

Po części oficjalnej występy sceniczne rozpoczęły dzieci z tutejszej szkoły podstawowej, przygotowane przez Stanisława Kowalkowskiego. Ich występ spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności i został nagrodzony gromkimi oklaskami. W tym czasie część widowni raczyła się atrakcyjnymi potrawami, przygotowanymi na rozlokowanych nieopodal sceny licznych stoiskach garmażeryjnych.

W dalszej części wystąpił znany i ceniony zespól folklorystyczny „Gosposie” prowadzony przez Stefana Gurzyńskiego, przedstawiając nowe utwory i znany już repertuar. Występy „przerwał” turniej rycerski- znany już w Rudzienicach. Średniowieczni rycerze zaprosili do udziału w poznaniu zwyczajów rycerskich widzów. Zabawa była ciekawa historycznie i wzbudziła żywe zaangażowanie publiczności.

W tym czasie na scenie „instalował się” kolejny wykonawca z Gminy Iława- znany i lubiany zespół z Franciszkowa „Śpiewać każdy może”. W jego wykonaniu usłyszeliśmy popularne covery. Po występie tego zespołu organizatorzy przewidzieli czas na gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zawsze cieszące się powodzeniem u widowni. Był to też czas na przygotowanie sceny do występu gwiazdy wieczoru, znanego już rudzienickiej publiczności disco-polowego zespołu z Białegostoku o nazwie „Focus”.

Około godziny 18-tej, wszystkie oczy skierowały się na scenę, bowiem pojawił się jak zwykle w doskonałej formie lider zespołu Zbigniew Perkowski wraz z grupą wspaniale tańczących i atrakcyjnych pań. Na ten żywiołowy i niezwykle melodyjny występ warto było czekać. Tak też zrobiła większa część publiczności, która za swoją cierpliwość została także nagrodzona płytami i plakatami wykonawców, a po koncercie zabawą taneczną „pod gwiazdami’.

Warto dodać, że biblioteka w Rudzienicach, znajdująca się w strukturach organizacyjnych Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie przygotowała kiermasz książek „zaczytanych” i stanowiska komputerowe z najnowszymi iMackami oraz bezpłatnym dostępem do internetu dla wszystkich gości Jarmarku Ludowego.

źródło: www.goklaseczno.pl

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.