a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościJarmark Ludowy w Rudzienicach

Jarmark Ludowy w Rudzienicach

Jarmark Ludowy w Rudzienicach

            W słoneczną niedzielę 9 czerwca mieszkańcy Rudzienic i licznie przybyli goście spotkali się na tradycyjnym Jarmarku Ludowym. W tym roku sołectwo świętowało wspólnie z parafią p.w. Matki Bożej Królowej Polski, która obchodziła swoje 770 – lecie.

Jarmark poprzedziła uroczysta msza święta, podczas której goszczący w Rudzienicach Biskup Elbląski Jacek Jezierski poświęcił pamiątkową tablicę. Z okazji rocznicy okolicznościową statuetkę wręczył księdzu kanonikowi Adamowi Olszewskiemu Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Po mszy rozpoczął się Jarmark Ludowy. Ze sceny w Rudzienicach mieszkańców i przybyłych gości powitał wójt Harmaciński. W programie imprezy znalazło się m.in. widowisko historyczne „Rok 1249”, występy zespołów „Gosposie”, „Dzieci Ziemi Iławskiej” oraz pochodzącej z Rudzienic wokalistki Darii Dąbkowskiej. W części artystycznej zaprezentowały się jeszcze zespoły „Le Fleur” i „Isabella”.  Podczas wydarzenia promowana była również książka Henryka Plisa „Rudzienice i okolice, z dziejów wsi i parafii”.

Nie zabrakło atrakcji towarzyszących imprezie takich jak: parka zabaw dla dzieci, ścianka wspinaczkowa, kramy z rękodziełem, swojskim jadłem, wystawa pojazdów militarnych.

Organizatorami Jarmarku byli: Urząd Gminy w Iławie, sołtys i rada sołecka wsi Rudzienice, Towarzystwo Ziemi Rudzienickiej, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Szkoła Podstawowa w Rudzienicach oraz OSP w Rudzienicach.

Tekst i zdjęcia: Robert Jankowski, Urząd Gminy

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.