a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościJesteśmy najlepsi w województwie

Jesteśmy najlepsi w województwie

Jesteśmy najlepsi w województwie

Sukcesem zakończył się również udział gminy w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej 2019” w kategorii gmin wiejskich. Gmina Iława zajęła w nim 1 miejsce w województwie i 52 w Polsce na ponad 1500 gmin ocenianych w tej kategorii. Wyniki oficjalnie ogłoszono 30 września 2019 r. Ranking dziennika „Rzeczpospolita” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych konkursów oceniających dokonania lokalnych władz w Polsce.

Ranking Samorządów “Rzeczpospolitej” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Od 15 lat redakcja “Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Zasady rankingu ustala niezależna Kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji “Rzeczpospolitej”.

Zgodnie z przyjętą przez Kapitułę metodologią, nasz ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.

Więcej TUTAJ

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.